Sosyal Medya

Instagram Hikayelerde Test Nasıl Yapılır?

Kısa süre içerisinde milyonlarca üyeye ulaşmayı başaran ınstagram, işlevsel bir yapıya sahip ve kullanıcılarına çok sayıda seçenek sunuyor. Instagram’da test nasıl yapılır? Sorusuna yanıt verirken yine bu uygulamanın hangi özellikleri barındırdığını ve ne gibi ayrıcalıklar sunduğunu da yine hep birlikte incelemeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce anket ve soru cevap özelliğini karşımıza çıkardılar ve kısa süre içerisinde çok fazla ilgi gördü.

Profillerini bu tür detaylar sayesinde daha fazla etkileşim alıyor ve yine kısa süre içerisinde daha fazla kullanıcıya ulaşma şansı elde ediyorsunuz. Yalnızca kişisel profiller için değil, işletme profilleri için de harika bir özellik ve bu sayede insanların düşüncelerini de alabiliyorsunuz. Dilerseniz test yapma özelliğini daha detaylı bir şekilde inceleyelim ve bu sürecin nasıl işlediğini de yine hep birlikte görmüş olalım.

Instagram’da Test Nasıl Kullanılır?

Test için instagram hikaye özelliğini kullanmanız gerekiyor. Hikaye atmak için açtığınız ekrana bir fotoğraf ekleyip sonrasında aşağıdan yukarıya doğru kaydırmanız gerekiyor. Burada karşınıza çok fazla seçenek çıkacak ve bunlardan bir tanesi de test butonudur. Bu butona tıkladığınız anda minimum iki şık ekleyebileceğiniz bir test alanı karşınıza çıkıyor ve aynı zamanda sorularınızı da dahil edebiliyorsunuz.

Ne soracağınızı bilmiyor ve bu konuda herhangi bir fikir sahibi değilseniz eğer zar ikonuna tıklayarak otomatik soru seçimi de yapabilirsiniz. Tebrikler! Sizler de bir test oluşturdunuz ancak henüz paylaşım yapmadınız. Sonrasında nasıl ilerleyeceğinizi merak ediyorsanız eğer oldukça basit bir süreçten bahsedeceğiz. Devam tuşuna basarak sizler de hikaye paylaşır gibi bu testi paylaşmış olacaksınız.

blank

Testiniz artık yayında ve insanlar diledikleri an bu soruya yanıt verebiliyor. İstatistikler butonuna tıkladığınızda ise hangi kullanıcının hangi şıkkı işaretlediğini ya da kimlerin teste katıldığını da net bir şekilde görebiliyorsunuz. Gayet kolay bir kullanım süreci karşımıza çıkıyor ve herhangi bir sınırlama durumu da söz konusu değildir. Dilediğiniz kadar test yapabilirsiniz ve şıklar konusunda da seçenekleri arttırma şansına sahip oluyorsunuz.

Minimum 2 Şık!

Test yapmak için elbette bu şartı yerine getirmeniz gerekiyor ve zaten test butonuna tıkladığınızda otomatik olarak 2 şık alanı karşınıza çıkıyor. dilerseniz ekleme yapabilir ve şık sayısını arttırabilirsiniz. Keyifli bir etkinlik yaratmak adına en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır ve bu tür testlere de daha fazla insanın katılım sağladığını hatırlatmak isteriz.

İnsanlar, bu testleri kendi hikayelerinde de paylaşabiliyor ve yine etkileşim almanız adına sizlere destek sağlıyorlar. Soru cevap etkinlikleri ile birlikte yeni dönemde test etkinliklerinin de çok daha popüler hale geldiğini görebiliyoruz ve instagram’ın bu konuda ne kadar başarılı olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de ilk testinizi yapabilir ve kullanıcıları harekete geçirebilirsiniz.

İşletme Profilleri Avantajlı

Kişisel hesapların yanı sıra işletme hesaplarının da bu konuda büyük fayda sağladığını görebiliyoruz. Piyasaya sunduğunuz bir ürünün ne denli beğenildiğini ya da beğenilmediğini bu tür testler yaparak öğrenebilirsiniz. Etkileşimi arttırmak adına önemli bir unsur olduğunu düşünüyoruz ve bu sayede hesaplarınızı da aktif olarak kullanmış olacaksınız.

İnstagram testlerin yanı sıra anket ve soru cevap etkinliklerini de göz ardı etmemek gerekiyor ve yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi insanlar bu tür etkinliklere daha yoğun bir şekilde ilgi gösteriyor ve katılım sağlamaktan keyif aldıklarını dile getiriyorlar.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu