Sosyal Medya

Twitter’da Toplu Tweet Silme

Sosyal medyanın en renkli adreslerinden biri olan Twitter, metin destekli bir platform gibi görünse de görsel ve vidyolarınız ile de paylaşımlarınıza devam edebiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere Twitter’da toplu tweet silme nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Yazdıklarınız ya da paylaştıklarınız bir süre sonra hoşunuza gitmeyebilir ya da sıkıntılı bulduğunuz bazı paylaşımların ortadan kaldırılmasını istiyor da olabilirsiniz.

Twitter’da Toplu Tweet Silme

Twitter’da toplu tweet silme işlemi sayesinde sizler de hesaplarınızda temiz bir sayfa açabilecek ve daha da önemlisi yeni paylaşımlara yer verebileceksiniz. Bunun için bir web sitesine ya da uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Merak etmeyin uygulama tamamen ücretsiz ve kullanımı da tahmin ettiğinizden çok daha basittir. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden nasıl toplu silme işlemi yapabileceğinize hep birlikte göz atalım.

  • Kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile birlikte var olan hesaplarınıza giriş yapın.
  • twitwipe.com bu adrese giriş yapıyoruz ve hemen ardından sağ üst kısımda yer alan get started butonuna basıyorsunuz.
  • Sayfanın orta kısmında sign in using Twitter gibi bir ibare yer alacaktır ve bu seçeneği aktif hale getirmeniz gerekiyor.
  • Hemen ardından uygulamaya izin ver butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Kısa bir süre beklemeye alınacaksınız ve hemen ardından ilgili siteye geri dönerek Twit wipe butonuna tıklayacaksınız. Bu sayede otomatik silme işlemi hızlı bir şekilde başlatılacaktır.
  • Bu işlem biraz zaman alıyor ancak en etkili yöntemlerden biri olduğunu da unutmamak gerekiyor.

blank

Tweetleri Tek Tek Silebilir miyim?

Twitter, kullanıcıların birçok farklı ayrıcalık sunuyor ancak silme işlemlerinde ne yazık ki bu tür bir seçenek karşımıza çıkmıyor. Twitter’da toplu tweet silme işleminden bahsettik ve tek tek silme işlemine de değinmek istiyoruz. Bu konuda sizlere yardımcı olacak bir program ne yazık ki bulunmuyor ve direkt uygulama üzerinden manuel olarak işlem yapmak durumundasınız.

Twitter’de toplu tweet silme işleminde ise tek bir tık yeterli oluyor ve zaten destek aldığınız web sitenin kurulum amacı da tam olarak budur. Herhangi bir ücret ödemezsiniz ve işlemlerinizi dilediğiniz an yerine getirebilirsiniz. Tek tek silme işleminde program desteği alamayacağınızı bir kez daha hatırlatmak isteriz ve bunu yapmaya kalktığınızda ne yazık ki dakikalarca uğraşmak durumunda kalıyorsunuz.

Toplu Tweet Silme Uygulamaları

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bunun için bir uygulamadan ya da web sitesinden yardım almak durumundasınız. Twitter, kendi içerisinde bu tür bir hizmet sunmuyor ve dışarıya bağımlı hale getiriyor. Tweet Wipe adındaki site, bu konuda hizmet veren en güvenilir adreslerden bir tanesidir. Kişisel bilgilerinizin paylaşılması ya da dağıtılması gibi bir durumun asla ve asla söz konusu olmadığını da hatırlatmak gerekiyor.

Bu uygulamanın ücretsiz olduğunu da belirtmek isteriz. Dijital dünya aracılığı ile detaylı bir araştırma yaptığınız takdirde birçok farklı platformun yer aldığını sizler de göreceksiniz. Burada en önemli unsurun güvenlik detayı olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Ne yazık ki art niyetli firmalar da mevcut ve kişisel bilgilerinizi aldıktan sonra para karşılığı satışa sunabiliyor ya da dağıtabiliyor.

Bununla birlikte online mağazalarda yer alan ve ücretsiz olduğu dile getirilen Tweet silme programlarının büyük bir kısmı da ne yazık ki kötü niyetli yazılımlardır. Editörlerimizin yaptığı araştırmalar neticesinde en güvenilir ve en popüler ismi sizlere sunmak istedik ve bu konuda sağlıklı bir tercih yaptığımızı düşünüyoruz. Kullanmaya başladığınızda bunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu