Blog

Zyxel Modem Şifresi Nedir?

Modem markalarını ele aldığımızda Zyxel isminin birçok kullanıcı tarafından tercih edildiğini görebiliyoruz ve bu yazımızda Zyxel modem şifresi nedir? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Bu markanın çok fazla tercih ediliyor olmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesi fiyatların çok uygun olmasıdır ve fiyat performans değerlendirmesi yaptığımızda ne denli verimli olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Kullanımı oldukça basit ve ara yüze erişim de gayet kolaydır. Bu tür ayrıcalıkların yanı sıra estetik açıdan da özel ürünler ürettiklerini söyleyebiliriz. Son olarak yapılan sponsorluk anlaşmaları ile birlikte birçok firma hediye olarak bu modemi sunuyor ve daha fazla kullanıcıya ulaşmaları da bu sayede mümkün hale geliyor.

Tedarikçi firmaların internet hizmeti ile birlikte hediye ettikleri Zyxel marka modem, özellikle Türk Telekom tarafından çok daha fazla tercih ediliyor ve kampanya dahilinde kullanıcılara hediye ediliyor. Yazımızın hemen alt bölümünde bu modemin farklı modellerine ait şifreleri de sizinle paylaşmaya özen gösteriyoruz. Modem kurulumu esnasında ara yüz erişimine ihtiyacınız olacaktır ve bu erişimde kullanıcı adı ile birlikte şifre bilgisi de talep ediliyor. Şifrenizi unuttuğunuz takdirde ne yazık ki ara yüze erişim sağlayamazsınız.

Şifrelerinizi herhangi bir şekilde değiştirmediniz ya da bu konuda müdahalede bulunmadıysanız eğer genellikle firma ismi olarak karşınıza çıkacaktır. Eğer modeminizi Türk Telekom’dan almış iseniz şifre olarak ttnet kullanılabiliyor. Az önce de belirttiğimiz gibi herhangi bir değişiklik söz konusu değilse bu şifreyi deneyebilirsiniz. Superonline firması da genellikle kendi markasını tercih ediyor ve Superonline şifresini hazır bir şekilde sizlere sunuyor.

blank

Zyxel Modem Resetleme ve Şifre Bilgisi

Modemleriniz ile ilgili herhangi bir problem yaşadığınızda resetleme eylemini gerçekleştirebilirsiniz. Modemlerinizin hemen arkasında yer alan küçük bir tuş olacaktır ve bu tuşa 10 saniye kadar basılı tuttuğunuz takdirde bu eylemi sorunsuz bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız. Bu tuş genellikle içe gömülü olur, kalem veya bir iğne kullanarak basılı tutunuz. Modem üzerindeki tüm ışıkların yanıp sönmesi gerekiyor ve bunun aynı anda olduğu durumlarda resetleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Resetleme sonrası ara yüze giriş yaptığınızda modeminizin ilk kullanıcı adı ve şifresine ihtiyaç duyacaksınız ve ne yazık ki birçoklarımız bu bilgileri unutmuş oluyor. İşte bu tür durumlarda sizler de sayfamızdan yer alan kullanıcı adı ve şifreleri deneyebilirsiniz.

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: ttnet

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: turktelekom

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: 1234

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: (boş)

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: admin

Yukarıda verilen Zyxel modem şifrelerini denemenize hata alıyorsanız eğer internet sağlayıcınız ile çağrı merkezi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Teknik destek bölümü bu konuda sizlere yardımcı olacak ve şifrelerinizi de paylaşacaktır. Bununla birlikte kullanıcı adı konusunda yaşadığınız sorunlar için de yine çağrı merkezi ekiplerinden teknik destek alabilirsiniz. Şifre unutmanız herhangi bir problem teşkil etmiyor ve kısa süre içerisinde yenileyebiliyor ve bilgi alabiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu