Yazılım

Zoom Toplantısı Nasıl Kaydedilir?

Zoom üzerinden yapacağınız herhangi bir toplantıyı kayıt altına alabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda ya da tekrar izlemek istediğinizde daha kolay ve daha kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. Son dönemin en popüler uygulamalarından bir tanesi ile karşınızdayız ve Zoom toplantısı nasıl kaydedilir sorusuna da detaylı bir şekilde yanıt vermek adına buradayız.

Zoom toplantısını yalnızca yöneticiler kaydedebiliyor ve bunun dışındaki durumlarda da yetki verilmesi gerekiyor. Firmaların toplantı için tercih ettikleri, öğretmenlerimizin ise online ders için tercih ettiği bu uygulama, pandemi dönemi ile birlikte çok daha kusursuz bir seviyeye ulaştı ve hali hazırda en işlevsel ve en kullanışlı uygulamaların başında geliyor.

Zoom Toplantıları Nasıl Kaydedilir?

Zoom, 1’den fazla insanın aynı ekranda yer almasına fırsat veren hem sesli hem de görüntülü sohbeti beraberinde getiren uygulamalardan bir tanesidir. Az önce de dile getirdiğimiz gibi pandemi döneminde bir adım daha öne taşındı ve daha fazla insan tarafından tercih edildiğini de unutmamak gerekiyor. Uygulama tamamen ücretsiz ve henüz download etmediyseniz sizler de bir an önce indirme işlemini başlatabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zoom Kayıt İşlemi Hakkında

  • Zoom toplantısı başladıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan record yani kayıt butonuna basmanız gerekiyor. Alternatif bir yol arıyorsanız eğer Alt+R kısa yolunu kullanabilirsiniz ve bu tuş kombinasyonu ile de kayıt işlemi sorunsuz bir şekilde başlatılacaktır.
  • Kayıt işlemi esnasında durdurmak isterseniz eğer Pause tuşuna basabilir ya da Alt+P kombinasyonu ile de kaydı durdurabilirsiniz. İşlevsel olma konusunda rakiplerinin bir adım önünde yer alıyor ve bu bağlamda sizlerin de taleplerine doğrudan yanıt veren bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
  • Toplantı ya da ders bittiği takdirde sizler de yine ekranın alt kısmında bulunan end meeting butonuna basarak kaydı sonlandırabilirsiniz.

Yönetici olarak yer aldığınız toplantı ya da derslerde bu yöntemi tercih edebilirsiniz ve kayıt işlemi gayet kusursuz bir şekilde gerçekleşiyor. Bu sayede önemli gördüğünüz etkinlikleri tekrar tekrar ele alabilecek ve izleme şansı elde edeceksiniz.

zoom-toplantisi-nasil-kaydedilir

Zoom’da Kullanıcılara Kayıt İzni Verme

  • Toplantı ya da ders başladığı an alt kısımda yer alan katılımcıları yönet butonuna tıklayınız.
  • Kayıt izni için yetki vermek istediğiniz kullanıcının ismine tıklayarak onay vermeniz yeterli olacaktır.
  • Kayda izin ver onayı verildikten sonra onay verilen kişi de eğer isterse toplantıyı ya da ilgili etkinliği kayıt altına alabilecektir.

Zoom, son dönemin en popüler ve kullanışlı uygulamalarının başında geliyor. Tamamen ücretsiz olması ve rakiplerine kıyasla daha fazla detay sunuyor olması da bu uygulamayı haliyle kullanışlı ve tercih edilir hale getirdi. Sizler de bir tek tık ile uygulamayı download edebilir ve dilediğiniz an kullanabilirsiniz.

Zoom Üzerinden Sunum Nasıl Yapılır?

Bu arada yalnızca kurumsal firmaların toplantıları için değil, aynı zamanda öğretmenlerimizin farklı etkinlikleri ve ders yönetimi için de gayet ideal bir uygulama. Ücretsiz olduğunu daha önce de dile getirmiştik ve dilediğiniz an indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Rakiplerinin bir adım önünde yer alıyor olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de kalabalık gruplara en iyi şekilde ev sahipliği yapıyor olmasıdır. İnternet hızınız yeterli olduğu takdirde kaliteli bir sohbet ve toplantı ekranı yaratmak, bu uygulama ile birlikte çok daha mümkün ve kolay hale gelecektir. İncelemelerinizi yaptığınızda ve kullanmaya başladığınızda bu gerçeği sizler de fark ediyor olacaksınız.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu