Sosyal Medya

Youtube Tv’de Altyazı Nasıl Açılır veya Kapatılır?

Sosyal medyanın devi olarak nitelendirebileceğimiz Youtube, milyonlarca içerik ve kullanıcısı ile birlikte keyifli vakit geçirmemize yardımcı oluyor. Bireysel kullanımın yanı sıra ticari kullanıma da ev sahipliği yapan bu mecra, beklentilerinize yanıt vermeye devam ediyor. Bu yazımızda ise farklı bir konuya değineceğiz ve youtube tv altyazı açma-kapatma sürecinden bahsedeceğiz.

Seçenekler arasında mevcut olduğu takdirde sizler de izleyeceğiniz vidyoyu alt yazılı olarak izleme şansına sahip olacaksınız. Kullanıcılar adına her şeyi düşünmüş durumdalar ve bu tür detayların ne kadar önemli olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Dilerseniz nasıl yapabileceğiniz yine hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldıralım.

blank

Chrome:

  • Youtube’u açtıktan hemen sonra eğer varsa CC butonuna tıklayalım. Bu buton yoksa alt yazı seçeneği bulunmuyor demektir.
  • Alt yazılar menüsüne geçiş yaparak açık olarak değiştirmeniz gerekiyor.
  • Kapatmak için de alt yazı seçeneğinin karşısındaki tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.

Chrome kullanıcıları için alt yazıyı aktif hale getirmek ve yine aynı şekilde katmak gayet kolay. Sizler de bu adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak bu deneyimi bire bir yaşayabilir ve en azından fikir edinebilirsiniz.

Android:

  • Üç nokta simgesine dokunun.
  • Hemen ardından alt yazıları seçin ve cc parçasını aktif hale getirin.
  • Ayarlar simgesi ile birlikte CC’nin görünümünü değiştirme şansına da sahipsiniz.
  • Açmak ve kapatmak için aynı adımları takip ediyorsunuz ve süreç gayet basit.

70’den Fazla Ağ

Youtube Tv, 70’den fazla ağ üzerinde tv hizmeti sunuyor ve sizler de yayınları an be an takip etme şansı elde ediyorsunuz. Aslında yalnızca video yükleme ya da izleme sitesi değil ve gerçek bir yayın ağı olarak karşımıza çıkıyor. Hatta bazı kesimlerce yeni televizyon olarak lanse edildiğini de unutmamak gerekiyor. Tanışmamış olabilirsiniz fakat daha fazla vakit kaybetmeden sizler de bu ayrıcalığı tatmalı ve bu deneyimi yaşamalısınız.

Youtube Tv ile birlikte birbirinden özel yayınlara ücretsiz olarak ulaşabiliyor ve daha keyifli vakit geçirme şansı elde ediyorsunuz. Her geçen gün biraz daha gelişen ve güncellemeler ile birlikte çok daha özel bir seviyeye taşınan bu mecra, şu an için sosyal medyanın devi ve en kalabalık adresler arasında yer aldığını da unutmamak gerekiyor.

Alt Yazı Eklemek

Çok hoşunuza giden bir içerik var ve bu içeriğe katkı sağlamak mı istiyorsunuz? Eğer alt yazı mevcut değilse alt yazıyı sizler ekleyebilirsiniz ve youtube buna da izin veriyor. Özellikle sosyal medya fenomenlerinin hesaplarını incelerseniz kullanıcıların bu konuda büyük bir destek verdiğini sizler de net bir şekilde göreceksiniz. Alt yazı ekleyerek hem içerik üreticisine hem de üreticiyi takip eden kitleye yardımcı olabilir ve fayda sağlayabilirsiniz.

Youtube, oldukça kalabalık bir aile ve her geçen gün takipçi sayısı biraz daha artıyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yalnızca vidyo değil, gerçek bir yayın alanı ve kullanıcıları da bu alanı kusursuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorlar. Son dönemde Premium detayı da dikkatleri çekmeyi başarmış durumda ve reklamsız izleme seçeneğini aktif hale getirmek adına sizler de ödemelerinizi hemen şimdi yapabilirsiniz.

Televizyonu geride bırakan ve yeni dönemde daha kalabalık bir kitleye ulaşan youtube, bu konuda da bir hayli başarılı ve artık insanların büyük bir kısmı da tv izlemek yerine bu sosyal mecrayı tercih ediyorlar.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu