Blog

Youtube Takipçi Kazanma Yolları

Video paylaşım sitesi olan Youtube’da kanal açarak ve video paylaşarak kazanç sağlayabilirsiniz. Çektiğiniz videolardan kazanç sağlamak için belli bir takipçiniz olması gerekiyor. Youtube kanalınız için takipçi kazanma yolları arasında çok fazla seçenek bulunuyor. Bu seçenekler ile kısa sürede çok fazla takipçi sayısına ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Her Gün Kaliteli Videolar Yükleyin

Youtube takipçi kazanma en önemli yollarından biri kaliteli içerikler üretmektir. Yüklediğiniz videolar ne kadar kaliteli ise o kadar çok takipçi kazanırsınız. Mutlaka güncel konular ve en çok aranan konular hakkında yeni içerikler üretmeli ve yeni videolar çekmelisiniz. Çektiğiniz videoların kalitesi iyi olmalı ve sonuca yönelik olmalı.

İnsanlar aradıklarına hemen ulaşmalı. Aksi halde mevcut abonelerinizi de kaybedebilirsiniz. Aynı zamanda video sayınız ne kadar çok olursa üye sayınızda o kadar çok olacaktır. Yeni videolar yükledikçe farklı takipçilerin ilgisini çekerek kazanabilirsiniz. Her gün yeni videolar yüklemeye özen gösterin. Özellikle her gün aynı saatlerde yeni videolar paylaşın üyeleriniz paylaşımlarınıza hemen erişebilsin diye belirli bir program uygulayın ve o programa sağdık kalın.

Videolarınızı Doğru Etiketleyin ve Uygun Başlıklar Koyun

Takipçi kazanmanın en iyi yollarından biride videolarınıza doğru etiketler kullanmak olacaktır. Videoların içerikleri ile ilgili ve izleyicilerin ilgisini çekecek nitelikte etiketlemeler koymanız gerekiyor. Videolarınız çok az izlenerek kapatılırsa bu size eksi olarak yansıyacaktır. Bu nedenle izleyen takipçilerinize merak uyandıracak etiketler ve başlıklar kullanmaya dikkat edin. Videonun içeriği ile ilgili başlık koyarak ilgi çekmeye çalışın, bu sayede yeni takipçilerin de ilgisini çekebilirsiniz. Başlıklarda samimi olun video içeriğinden farklı başlık kullanmayın. Yanlış başlık size takipçi kazandırmaktan çok takipçi kaybettirecektir.

blank

Sosyal Medya Hesaplarında Videolarınızı Paylaşın

Youtube’da takipçi kazanmak için videolarınız kadar video paylaşım alanlarınızda çok önemli. Video paylaşmanız halinde mevcut takipçileriniz ve Youtube aramalarında size ulaşan takipçiler dışında, diğer sosyal medya platformlarında videolarınızı paylaşarak daha farklı kitleye ulaşabilirsiniz. Videolarınız daha kısa sürede daha fazla kişiye yayılır ve daha fazla takipçi kazanabilirsiniz. Bunun için Youtube hesabınız ile bağlantılı olarak farklı hesaplarda açarak videoları bu hesaplarda yayınlayın ve izleyicilerin beğenisini kazanın.

Reklamınızı Yapın ve Videolarınıza İlgi Çekici Küçük Resimler Koyun

Youtube’da iyi bir yere gelmek ve çok fazla takipçi kazanmak için reklam şart. İyi videolar çekerek Youtube önerilenler listesine girmeye çalışın. Rakiplerinizden daha kaliteli videolar çekin, Youtube ile reklam anlaşması yaparak belirli bir bütçe ile daha fazla takipçi kazanabilirsiniz. Ayrıca daha fazla takipçi kazanmak ve videolarınızın daha fazla dikkat çekmesi için yayınladığınız videoların küçük resimlerini ilgi çekici olarak hazırlayın. Çoğu Youtube kullanıcısı video başlıkları ve resimlerine göre tıklama yapmaktadır.

Youtube takipçi kazanmak için öneride bulunabilir ve teknocard kullanıcılarına yol gesterebilirsiniz. Aşağıdaki yorum kısmından bize ve tüm kullanıcılarımıza paylaşım yapabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu