Blog

Youtube Neden Yavaş?

İnternet bağlantısının güçlü olmasına rağmen Youtube’ye giriş yaparken sorun yaşıyor ya da video açılışlarında ve izleme esnasında sıkıntı yaşıyorsanız eğer bunun birçok farklı nedeni olabilir. Şimdi dilerseniz Youtube neden yavaş? Sorusuna yanıt vermeye çalışalım…

Video Kalitesinin Yüksek Olması

İnternet bağlantınız ne kadar iyi olursa olsun video görüntü kalitesi yüksek ise eğer bu konuda sıkıntı yaşamanız gayet normaldir. Ne yazık ki ülkemizde güçlü bir ağ yapısı söz konusu değil ve bu konuda birçoklarımız sorun yaşıyoruz. Video izlerken hd ibaresini kaldırabilir ve görüntü kalitesini bir tık düşürerek video hızını arttırmak mümkün olacaktır. Bu sayede takılma ya da yavaşlık gibi bir sıkıntı ile de karşı karşıya gelmeyeceksiniz.

Sunucu Problemi

İnternet bağlantınızda problem yok, görüntü kalitesini düşürdünüz fakat buna rağmen Youtube’ye giriş ya da video izleme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız eğer bunun nedeni sunucu problemi olabilir. Zaman zaman bu tür sorunlar yaşıyoruz ancak merak etmeyin uzun süreli bir problem olmayacaktır.

blank

Arabellek Kullanımı

Önbellekte çok sayıda gereksiz bilgi ve veri toplanıyor ve zaman zaman bu verileri temizlemediğiniz takdirde Youtube neden yavaş? Sorusunu daha sık sorar hale geleceksiniz. Bu yavaşlığı ortadan kaldırmak için ön bellek temizleme çalışmalarını düzenli olarak yapabilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Güncellenmemiş Olan Flashplayer

Youtube videolarını izlerken en büyük ihtiyacınız güncel bir Flash Player olacaktır. Güncelleme yapmadığınız takdirde bir video deposu olan Youtube isimli mecranın yavaşlaması da gayet normaldir. Flash Player genellikle otomatik olarak güncellemelerini kendi başına yapıyor ancak otomatik güncellemeler kapalı ise bunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Gerekli güncellemeyi yaptıktan sonra sağlıklı bir şekilde kullanım gerçekleştirebilirsiniz ve sizlere tavsiyemiz otomatik güncellemeleri aktif hale getirmeniz olacaktır. Bu sayede sık sık kontrol etmek zorunda kalmayacak ve zaman kaybı da yaşamamış olacaksınız.

Youtube neden yavaş? Sorusuna verilebilecek çok fazla yanıt var ve yazımızda da bu detayları hep birlikte ele almış olduk. Sizler de sorunun çözümü için ilgili adımları takip edebilir ve Youtube kullanımını daha sağlıklı bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu