Ana sayfa İnternet Youtube Neden Açılmıyor?

Youtube Neden Açılmıyor? [Kesin Çözüm]

5195
14

Google tarafından geliştirilen ve şuan dünyanın en büyük içerik platformu olan Youtube, kişilerin gün içerisinde ziyaret etmiş olduğu internet siteleri arasında birinci sıradadır. Birbirinden farklı alanda hem eğitici hem de güldürücü videonun yer aldığı platformda, artık canlı yayınlar da yapılmaktadır. Bundan dolayı, kişiler herhangi bir internet sitesine giriş yapmaya gerek kalmadan sadece Youtube üzerinden birçok kanalın canlı yayınına ulaşabilmekte ya da dünyaca ün yapmış olan Youtube kanallarının içeriklerini takip edebilmektedir. Durum böyle olunca, internet sitesine çok fazla yoğunluk olduğunu bundan dolayı da bazı teknik aksamaların ortaya çıkabildiğinden söz edebiliriz. Şuan Youtube platformuna hem internet tarayıcınız hem de akıllı cep telefonlarınıza indireceğiniz Youtube uygulaması ile kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Ancak, zaman zaman her iki platformda da sorunlar çıkmakta ve Youtube neden açılmıyor gibi milyonlarca arama Google üzerinden yapılmaktadır.

Youtube Açılmıyor?

YouTube açılmıyor veya YouTube giremiyorum sorunu yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri sırayla yazdık. Şimdi sırayla aşağıdaki talimatları yapınız;

 • Telefonu kapatıp tekrar açın,
 • Başka bir telefondan deneyiniz,
 • İnternet ağını değiştirin,
 • Tarayıcı üzerinden Youtube açmayı deneyin,
 • VPN uygulaması kullanın,
 • YouTube ayarlarından ön belleği ve verileri silin,
 • Uygulama ayarlarından YouTube güncellemeleri kaldırınız.

Geçtiğimiz yıllarda bilindiği gibi Youtube platformuna Türkiye’de engel getirilmişti. Bu süreçte bile çeşitli yöntemler ile Youtube üzerinden video içerikleri izlemeye devam eden kişiler, son dönemlerde ise ortaya çıkan Youtube açılmama sorununa bir çözüm bulamamış durumdadır. Genel olarak baktığımız zaman, Youtube neden açılmıyor şeklindeki araştırmaların, 500 internal server error şeklinde bir hata sonrasında ortaya çıktığından söz edilmektedir. Eğer Youtube’a hem uygulama hem de internet sitesi üzerinden giriş yapacağınız sırada bu şekilde bir sorun ile karşılaşırsanız, sadece beklemeniz gerekmektedir. Çünkü bu hata, doğrudan Youtube server sisteminden kaynaklanan bir hatadır. Sorunun ne zaman çözüleceği ise, tamamen belirsizdir. Ancak, ortaya birçok kez çıkmış olan bu sorunun en fazla 30 dakika içerisinde giderildiği birçok platformdan duyurulmuştur.

Eğer kullandığınız akıllı cep telefonunuzda Youtube üzerinden erişim sağlamakta zorlanıyorsanız, bunun için ilk olarak internet ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Mobil veri ya da Wi Fi üzerinden yapacağınız bağlantılarda yine sorun devam ediyorsa, internet erişimini kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun yine devam ediyorsa ve Wi Fi üzerinden bu sorunu alıyoranız, modeminizi tekrar başlatmanız sorunun giderilmesinde katkı sağlayacaktır. Çünkü, modem üzerinden bağlı olduğunuz pot bazı durumlarda internet erişiminizi engelleyebilir ya da zor bir bağlantı kurabilirsiniz. Bu durumlarda modemi kapatıp en az 10 saniye bekledikten sonra tekrar açarsanız bağlantınız farklı bir pot üzerinden sağlanacağından dolayı yüksek bir ihtimal sorun da çözülmüş olacaktır.

Youtube neden açılmıyor konusunda kişilerin güncelleştirmeleri de takip etmesini önermekteyiz. Çünkü, Youtube uygulaması, zaman zaman sistem tarafından otomatik olarak güncellenmektedir. Ancak, sizin cep telefonunuz otomatik güncelleştirmelere kapalı ise, bu durumda güncelleştirmeleri manuel olarak sizlerin onaylaması gerekmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken ise, Google Play Store’a giriş yapmaktır. Play Store açıldıktan sonra eğer mevcut bir güncelleme var ise bunun bildirimi doğrudan sizlere gelecektir. Burada Youtube üzerinde bir güncelleme yapılması gerektiğinden söz ediliyorsa, doğrudan güncelleme yapabilirsiniz. Youtube güncellemelerinin boyutu kesinlikle fazla değildir. Bundan dolayı herhangi bir sorun çıkmadan işlem yapabilirsiniz. Wi Fi ağı olmasa bile mobil veri kullanarak bu güncelleştirmeler yapılabilmektedir.

Şuan Youtube sadece erişkin bireyler için değil, çocuklar için de oldukça faydalıdır. Birbirinden eğitici videoların bir arada bulunduğu Youtube platformuna sizler de erişimde zorluk çekiyorsanız, bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. Özellikle tablet üzerinden yapılacak olan erişimlerde, sistem güncellemelerini atlamamanız gerekmektedir. Doğrudan sistem güncellemeleri yapılmadığında sadece Youtube değil, birçok uygulama sorun çıkarabilecek ve doğrudan açılmayacaktır. Bundan dolayı zaman zaman manuel olarak güncelleştirmeleri kontrol etmeli ve en güncel hali ile Youtube’a bağlanmalısınız. Youtube açılma sorunu halen devam ediyorsa, aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.


14 YORUMLAR

 1. MEehaba samsung tabletimden youtube açılmıyor sürekli yeni bir sürüm var playstordan yükleyin yazıyor play stora tekrar gittiğimde aç yazıyor ve tekrar açılmıyor yardımcı olurmusunuz

 2. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Eski haline getirip sürümü kaldırıyorum, yeniden kuruyorum olmuyor. Başka bir program üzerinden YouTube çalışıyor. Sorunu yazdım. Çözen oldu mu, nasıl?

 3. Bir haftadır kafayı yiyeceğim benim tablette de aynı sorun var.
  Güncellemediğim kaldırıp yüklemedğim bir şey kalmadı.
  Ne siliniyor ne güncelleniyor nede açılıyor. Yok yani marketten guncelle yerine aç butonu var.
  Android olmayan cihazlarda sorun yok eski sürüm kullanlarda sorunyok.

 4. 15-20 defa tekrar yükledim , google kaldırdım tekrar aktive ettim, kapatıp yeniden başlattım , play storenin ayarlarindan gittim oda olmadı yok yok yok , ya bi çözümü olan varsa yazarsa sevinirim…

 5. Benim telefonuma YouTube yüklenmiyor. Her seferinde sona gelip sonra da sanki iptal edilmiş gibi tekrar yükle tuşu çıkıyor. Ayrıca Googledan YouTube oturumu açamıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here