Mobil

Youtube Neden Açılmıyor? [Kesin Çözüm]

Youtube açılmama sorunu genellikle internet erişim problemleri olması durumunda ortaya çıkar. Bazı dönemlerde Google, Youtube sunucularında güncelleme yapması nedeniyle de en popüler video paylaşım sitesi Youtube neden açılmıyor sorusu herkes tarafından merak edilmiştir.

Google tarafından geliştirilen ve şuan dünyanın en büyük video içerik platformu olan Youtube neden açılmıyor sorunu önemli bir yere sahiptir. Birbirinden farklı alanda hem eğitici hem de güldürücü videonun yer aldığı platformda, artık canlı yayınlar da yapılmaktadır. Durum böyle olunca, internet sitesine çok fazla yoğunluk olduğunu bundan dolayı da bazı teknik aksamaların ortaya çıkabildiğinden söz edebiliriz.

Şuan Youtube platformuna hem internet tarayıcınız hem de akıllı cep telefonlarınıza indireceğiniz Youtube uygulaması ile kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Ancak, zaman zaman her iki platformda da sorunlar çıkmakta ve Youtube neden açılmıyor gibi milyonlarca arama Google üzerinden yapılmaktadır.

Youtube Neden Açılmıyor?

YouTube açılmıyor veya YouTube giremiyorum sorunu yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri sırayla yazdık. Şimdi sırayla aşağıdaki talimatları yapınız;

 • Telefonu kapatıp tekrar açın,
 • Başka bir telefondan deneyiniz,
 • İnternet ağını değiştirin,
 • Tarayıcı üzerinden Youtube açmayı deneyin,
 • VPN uygulaması kullanın,
 • YouTube ayarlarından ön belleği ve verileri silin,
 • Uygulama ayarlarından YouTube güncellemeleri kaldırınız.

1. “500 internal server error” Sorunu

Genel olarak baktığımız zaman, Youtube neden açılmıyor şeklindeki araştırmaların, “500 internal server error” şeklinde bir hata sonrasında ortaya çıktığından söz edilmektedir. Eğer Youtube’a hem uygulama hem de internet sitesi üzerinden giriş yapacağınız sırada bu şekilde bir sorun ile karşılaşırsanız, sadece beklemeniz gerekmektedir. Çünkü bu hata, doğrudan Youtube server sisteminden kaynaklanan bir hatadır. Sorunun ne zaman çözüleceği ise, tamamen belirsizdir. Ancak, ortaya birçok kez çıkmış olan bu sorunun en fazla 30 dakika içerisinde giderildiği birçok platformdan duyurulmuştur.

blank

2. İnternet Bağlantı Sorunu

Akıllı cep telefonunu üzerinden Youtube’a erişim sağlamakta zorlanıyorsanız, ilk olarak internet ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Mobil veri ya da WiFi üzerinden yapacağınız bağlantılarda yine sorun devam ediyorsa, internet erişimini kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

Eğer sorun yine devam ediyorsa ve WiFi üzerinden bu sorunu alıyoranız, modeminizi tekrar başlatmanız sorunun giderilmesinde katkı sağlayacaktır. Çünkü, modem üzerinden bağlı olduğunuz pot bazı durumlarda internet erişiminizi engelleyebilir ya da zor bir bağlantı kurabilirsiniz. Bu durumlarda modemi kapatıp en az 10 saniye bekledikten sonra tekrar açarsanız bağlantınız farklı bir pot üzerinden sağlanacağından dolayı yüksek bir ihtimal sorun da çözülmüş olacaktır.

3. Youtube Güncellemeleri Kontrol Edin

Youtube neden açılmıyor konusunda kişilerin telefon güncellemelerini de takip etmesini önermekteyiz. Çünkü, Youtube uygulaması zaman zaman sistem tarafından otomatik olarak güncellenmektedir. Ancak cep telefonunuz otomatik güncelleştirmelere kapalı ise, güncelleştirmeleri manuel olarak onaylamanız gerekmektedir.

Google Play Store’a giriş yaparak mevcut bir güncellemeleri kontrol edin. Burada Youtube üzerinde bir güncelleme yapılması gerektiğinden söz ediliyorsa, doğrudan güncelleme yapabilirsiniz. Youtube güncellemelerinin boyutu kesinlikle fazla değildir. Bundan dolayı herhangi bir sorun çıkmadan işlem yapabilirsiniz. WiFi ağı olmasa bile mobil veri kullanarak bu güncelleştirmeler yapılabilmektedir.

Youtube sadece yetişkin bireyler için değil, çocuklar için de oldukça faydalıdır. Birbirinden eğitici videoların bir arada bulunduğu Youtube platformuna sizler de erişimde zorluk çekiyorsanız, bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. Telefonda yada tablette güncellemeleri otomatik olarak denetle seçeneğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm bunlara rağmen Youtube hala açılmıyorsa, sunucularında güncelleme nedeniyle herkesde erişim sorunu var demektir. Tek çareniz Google sunucularında yapılan güncellemelerin bitmesini beklemek.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

32 Yorum

 1. MEehaba samsung tabletimden youtube açılmıyor sürekli yeni bir sürüm var playstordan yükleyin yazıyor play stora tekrar gittiğimde aç yazıyor ve tekrar açılmıyor yardımcı olurmusunuz

 2. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Eski haline getirip sürümü kaldırıyorum, yeniden kuruyorum olmuyor. Başka bir program üzerinden YouTube çalışıyor. Sorunu yazdım. Çözen oldu mu, nasıl?

 3. Bir haftadır kafayı yiyeceğim benim tablette de aynı sorun var.
  Güncellemediğim kaldırıp yüklemedğim bir şey kalmadı.
  Ne siliniyor ne güncelleniyor nede açılıyor. Yok yani marketten guncelle yerine aç butonu var.
  Android olmayan cihazlarda sorun yok eski sürüm kullanlarda sorunyok.

 4. Aynı sorunu tablette bende yaşıyorum LÜTFEN ACİL ÇÖZÜM İÇİN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

 5. 15-20 defa tekrar yükledim , google kaldırdım tekrar aktive ettim, kapatıp yeniden başlattım , play storenin ayarlarindan gittim oda olmadı yok yok yok , ya bi çözümü olan varsa yazarsa sevinirim…

 6. Benim telefonuma YouTube yüklenmiyor. Her seferinde sona gelip sonra da sanki iptal edilmiş gibi tekrar yükle tuşu çıkıyor. Ayrıca Googledan YouTube oturumu açamıyorum.

 7. Benim tlfondan youtube açılmıyor sürekli güncelleme istiyor güncelliyorum ama aynı sorun devam ediyor bi türlü açılmıyor
  yardımcı olur musunuz lütfen

 8. benim leptobumdan youtube açılmıyor.girince video bianda gidiyor sesi akloyor sonra seside gidiyor lütfen bana yardım et

 9. Benim cihaz cok eski android surumu2.3.6 eskiden bir sorun yoktu ondan sonra youtube uygulamasi calismaz oldu bende tarayicidan girdim simdi bo da bozulda lutfen yardim edin

 10. Ben Samsung Galaxy Ace kullanıyorum ve nedense youtube açılmıyor dediklerinizi yaptım ama olmadı.

 11. youtubede video lari acmiyor 2 hafta oldu buna bir care bulun biler seniz akil verin yadim ci olun nasil yaparim

 12. Beyler Başka Bir Sürüm Yok Android Sürürmü Güncelleyin sorun o pc deki sorun da
  Pc Güncelleştirmelerini yapın sorun biter

 13. Android sürümünden kaynaklanıyor sürümünüz kitkat tan aşağı ise artık giremezsiniz.Youtube server larını düşük versionlara kapattı malesef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu