Mobil

Sanal Gerçeklik Gözlükleri Hangi Telefonlarla Uyumlu?

Gerçek dünyaya yakın bir deneyim sunmak adına geliştirilen ve özellikle oyun tutkunlarını harekete geçiren sanal gözlükler, yeni dönem teknolojisinin en çarpıcı ürünlerinden biri. Sanal gerçeklik gözlükleri hangi telefonlarla uyumlu başlığı altında sizlere bilgi vermek adına buradayız ancak dilerseniz bunun öncesinde sanal gerçeklik gözlüklerine bakalım ve ne işe yaradıklarını da hep birlikte incelemiş olalım.

Oyun oynarken ya da film izlerken o anki sahnenin içinde yer almak ve bunu gerçeğe en yakın şekilde yerine getirmek isterseniz eğer sizler de bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Diyelim ki karakteriniz oyun içerisinde bisiklet sürüyor ve bu deneyimi onunla birlikte sizler de yaşayabilirsiniz. Gerçekten bisiklet kullanıyormuş gibi hareketler yapacak ve kendinizi oyuna adapte etmiş olacaksınız.

Bu tasarımlar akıllı cihazların büyük bir kısmı ile uyum içerisinde çalışıyor ve yeni dönem akıllı cep telefonları da yine bu cihazlar ile birlikte uyumlu çalışmaktadır. Tek tek marka ya da model vermek yerine geniş bir tanımlama yapacağız ve bir alt başlık üzerinden bu detaylara sizler de çok daha rahat ve net bir şekilde erişim sağlama şansı elde edeceksiniz.

Şu aniçin ürünlerin fiyatları bir hayli pahalı ancak yakın dönemde büyük bir indirim söz konusu olabilir ve artık rekabet ortamı da gelişme kaydettiği için markalar da birbirleri ile yarış halinde ve daha uygun fiyatlar ile karşımıza çıkmayı tercih ediyorlar.

Bazı markalar, bu konuda daha kurnaz davranıyor samsung, bu markalardan biri ve yalnızca samsung marka ile kullanılabilecek sanal gerçeklik gözlüğü üretiyor. Yani cep telefonunuz farklı bir marka ise elinizdeki sanal gerçek gözlüğü hiçbir işe yaramayacaktır. Aslında bu kurnazlık ile birlikte ürün satışını arttırmak gibi bir düşünceye sahip durumdalar ve hem telefon hem de sanal gözlüklerinizi samsung marka almak zorunda kalıyorsunuz.

PPI Hakkında

PPI oranı, realitenin artmasını isteyenler için en önemli değerlerden biri. PPI değeri 500’den yüksek olan cihazlar her zaman için daha fazla verimlilik sunuyor ve sizler de sanal gerçeklik gözlüğü satın alma öncesinde bu bilgiyi göz önünde bulundurmalısınız.

PPI değeri 500’ün altında ise gerçekliğe yakınlık da bir o kadar uzaklaşıyor ve verimlilik puanı da düşüyor. Zaten bu ürünlerin fiyatları da sektördeki diğer sanal gözlük modellerine göre çok daha uygun ve ucuzdur. PPI değeri, en önemli unsurlardan biri ve sanal gerçeklik deneyimini zirvede yaşamak istiyorsanız bu değerin çok daha yüksek olmasına dikkat ediniz.

  • Galaxy S10+: Samsung tarafından üretilen ve galaxy serisinin en gelişmiş modellerinden bir tanesi olan S10+, sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. Tabi az önce de bahsettiğimiz gibi gözlüğünüz de samsung imzası taşımak zorundadır. Aksi takdirde cihaz eşleşmesi yapılmayacak ve kullanım sağlanmayacaktır.
  • Galaxy S10:
  • Galaxy S9+
  • Galaxy A8+
  • Google Piel 4
  • Asus Zen Phone
  • Honor 8 Pro

Ve şu an için piyasada yer alan yeni nesil cep telefonlarının büyük bir kısmı sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumludur. Satın almadan önce bu konuda satış temsilcisinden bilgi alabilir ve alış verişlerinizi de bu doğrultuda yapabilirsiniz. Sanal gerçeklik muazzam bir deneyim ve yeni dönem teknolojisini daha yakından takip etmek adına sizler de sanal gerçekliği hemen şimdi deneyimleyebilirsiniz. Film izlerken ya da oyun oynarken sizleri farklı bir boyuta taşıyacak olan teknolojidir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu