Mobil

Türk Telekom Özel Numara Kapatma

Bu yazımızda sizlere Türk Telekom özel numara kapatma işleminin en kolay yöntemle nasıl yapılacağını anlatacağız. Gecenin bir yarısı özel numara tarafından rahatsız edilmek, psikolojinizi bozabilir ve telefon sapığı diye nitelendirdiğimiz kimselere fırsat vermemek adına sizler de bu çağrıları dilediğiniz an engelleyebiliyorsunuz.

Türk Telekom Özel Numara Kapatma

Engelleme işlemi için herhangi bir uygulama kullanmanıza ya da operatörlerinize herhangi bir şekilde ödeme yapmanıza gerek yoktur. Bu durum yalnızca Türk Telekom kullanıcıları için değil, diğer birçok operatör için de aynıdır. *253#’yi tuşlayarak sizler de telefonlarınızı özel numaralara ve aramalara kapatabiliyorsunuz ve bunu saniyeler içerisinde yerine getirmek mümkündür.

Türk Telekom Özel Numaralara Açma

Az önce de ifade ettiğimiz gibi özel numaralara kapatma ya da açma işlemi tamamen size bağlı ve dilediğiniz zaman açma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz ve bunun için yapmanız gereken şey de yine aynı olacaktır. *253#’yi tuşladığınızda, özel numaralara kapalı olan telefonunuz artık özel numara aramalarına açık hale gelecektir.

Bunun için herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz ve birçok kaynakta belirtilen uygulamalara da ihtiyacınız yoktur. Eğer dilerseniz çağrı merkezini arayarak da bu konuda yardım alabilir ve özel numaraları kapatabilir ya da açabilirsiniz. Sunduğumuz seçenek en kolay yöntemlerden bir tanesidir ve yine birçok kullanıcının öncelikli olarak bu yöntemi tercih ettiğini de belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz.

blank

Telefonumu Neden Özel Numaralara Kapatmalıyım?

Özel numara, yani kimin aradığını bilmediğiniz ve karşıdaki insanın sizi ne amaçla aradığını bilemediğiniz çağrılardan bahsediyoruz. Bu bir telefon sapığı olabilir ya da ilişkinizi bozmak isteyen rahatsız bir insan da olabilir. Bu tür insanlardan uzak kalmak ve keyfinizi kaçırmamak adına özel numaraları kapatmanız emin olun daha doğru ve daha sağlıklı bir eylem olacaktır. Gecenin bir yarısı gelen telefon hem sizi hem de partnerinizi rahatsız edebilir ve ailenizin de bu durumdan rahatsız olacağını unutmayınız.

Bu tür basit sorunlar ile karşı karşıya gelmek yerine özel numaralara kapatmak kesinlikle daha mantıklı olacaktır.

Kapatma Sonrası Çağrı Alacak mıyım?

Telefonlarınızı özel numaralara kapattığınız takdirde farklı herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Sizi özel numaradan arayan kimseler, sürekli meşgul çalan bir hat ile karşı karşıya geliyor. Defalarca denese bile size ulaşması mümkün değildir ve açık numaradan aramak zorunda kalacaktır. Eğer sizi rahatsız etmeye açık numara ile devam ediyorsa bu kez numara engelleme hizmeti alabilir ve kişiyi çevrenizden kolayca uzaklaştırabilirsiniz.

Telefon sapıkları ne yazık ki günümüzü mahvedebiliyor ve bu tür rahatsız insanlar yüzünden canımız sıkılabiliyor. Özel numaralara kapatmak ve numara engelleme seçeneğini tercih etmek kesinlikle çok daha doğru olacaktır ve zaten binlerce kullanıcı da bunu tercih ediyor.

Bildirim Alacak mıyım?

Kişiler sizi özel numaradan aradıkları takdirde telefonunuzun sürekli olarak meşgul çaldığını fark edecek ve engellendiğini de anlayacaktır. Bununla ilgili herhangi bir şekilde bildirim almayacaksınız. Özel numaradan gelen çağrı ya da sizi özel numaradan arayan birileri var gibi bir sms de karşınıza çıkmayacaktır. Hiçbir şekilde rahatsız edilmek istemiyor ve güne kafanız rahat bir şekilde devam etmek istiyorsanız sizler de hattınızı özel numaralara kapatabilirsiniz.

Bu çok daha sağlıklı olacaktır ve en azından sizleri rahatsız etmek isteyen kimseleri de engellemiş olacaksınız. Binlerce hat sahibi bunu tercih ediyor ve bu sayede gelen aramalar da hiçbir şekilde kişiye ulaşmıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu