Mobil

YouTube Mobil İle Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamalarının son dönemde en çok ilgi çeken uygulamalar olduğunu biliyoruz. Hem Android işletim sistemlerinde hem de iOS işletim sistemlerinde en çok kullanılan uygulamalar ve en çok indirilen uygulamalar sosyal medya uygulamaları olarak listeleniyor. Tabi sosyal medya uygulamalarının bu şekilde çok kullanılmasıyla beraber bu alana gösterilen ilgi de bir hayli artış göstermeye başladı. Zira artık sadece iletişim için kullanılan sosyal medya uygulamalarını değil YouTube gibi eğlence amaçlı olarak kullanılan uygulamaları da görmeye başladık.

Video paylaşım platformları arasında en çok ilgi çekenlerinden biri olan YouTube, tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi epey bir yükselişte göstermeye başladı. Google tarafından da satın alındıktan sonra sadece web sürümü değil bunun dışında mobil sürümü de oldukça geliştirilen YouTube, bu yönü ile beraber artık sosyal medyanın da en başarılı uygulamalarından biri olarak gösteriliyor. Tabi uygulamanın bu kadar çok ön plana çıkmasını sağlayan birçok özellik de yer aldığını da biliyoruz. Bu özelliklerden birisi de YouTube canlı yayın özelliği. Kısa süre önce Google tarafından yapılan açıklama ile beraber artık mobil uygulamalara da getirilen canlı yayın özelliğinin nasıl kullanılacağı ise merak konusu oldu. YouTube canlı yayın özelliğini nasıl kullanılacağımıza bakalım.

YouTube Mobil Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

  • Bu işlemi yapmak için öncelikle YouTube, uygulamasına mobil üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise mutlaka Google hesabınızla YouTube hesabınızı açmanız gerekiyor. Zira kanal yönetimi için de bu geçerli. YouTube hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken sağ alt kısımda yer alan kırmızı kamera görüntüsüne tıklamanız gerekiyor. Profil menünüz üzerinden kamera işaretine tıkladığınızda ise kamera bölümü karşınıza gelecektir.

YouTube-canlı-yayın-yapma

  • Şimdi ise yapmanız gereken kamera resmine tıklayarak çekimi başlatmak. Bu noktada ilk olarak selfie çekimi yapılıp ardından ise video çekimine de başlanıyor. Çekilen video ile beraber canlı yayına geçmeniz durumunda aynı anda videonuz canlı olarak da yayınlanacaktır. Bu işlemden sonra video kanalınızda da görüntülenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu