Sosyal Medya

Youtube Kaldığın Yerden Devam Etme Ayarı

Youtube kullanıcıları, güncellemeler ile birlikte daha işlevsel bir uygulamaya adım atıyor. Video içeriği üretip paylaşabileceğiniz ya da içerikleri takip edebileceğiniz bir siteden söz ediyoruz. Youtube kaldığın yerden devam etme başlığı altında merak ettiğiniz sorulara yanıt vermeden önce dilerseniz bu site hakkında konuşalım ve farklı konulara da yer verelim.

Youtube, şu an için sektörün en büyüklerinden biri ve video içeriği konusunda taleplerinize her daim yanıt veriyor olacaktır. İçerik üreticilerinin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor ve bunun yanı sıra yalnızca içerikleri takip eden ve izleyen kullanıcıların sayısı da milyonları aşmış durumda.

Hal böyle olunca Youtube yönetimi de daha işlevsel bir uygulama hazırlamak adına ekstra çaba sarf ediyor ve bu konuda başarılı olduklarını da düşünüyoruz. Diyelim ki bir içeriği takip ediyorsunuz ancak uyuyakaldınız. Duraklattığınız yerden sonra devam etmek gayet işlevsel bir kullanım imkanı sunuyor ve Youtube da tam olarak bunu sağlıyor.

Youtube Kaldığın Yerden devam Etme Nasıl Yapılır?

Duraklatma sonrası dilerseniz ertesi gün ya da herhangi bir gün sizler de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Youtube bu konuda kusursuz bir kullanım imkanı sağlıyor ve beklentilerinize profesyonel bir şekilde yanıt veriyor olacaktır.

  • Youtube’u açalım ve ardından geçmiş sekmesine tıklayalım.
  • Yarıda kalan videoların hemen alt kısmında kırmızı süre çizgisi bulunuyor olacaktır.
  • Bu çizginin olduğu kısma tıkladığınız takdirde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Özellikle dizi ve film tutkunları için harika bir detay ve sizler de dilerseniz hemen şimdi deneyebilirsiniz. Başa sarmak ya da nerede kaldım diye düşünmek zorunda değilsiniz ve dilediğiniz an tekrar oynatabiliyorsunuz.

youtube-kaldigin-yerden-devam-etme-ayari

Kaldığınız Yerin Url’sini Kopyalama

Video izlerken komik bir bölüme mi rastladınız? Ya da kız arkadaşınız ile birlikte takip ettiğiniz diziyi ayrı ayrı takip etmek zorundasınız ancak kız arkadaşınız nerede kaldığınızı bilmiyor mu? Hemen kaldığınız yere yani zaman sekmesine sağ tıklayarak url’yi kopyalayabilir ve link gönderebilirsiniz.

Karşı tara bu linke tıkladığı anda kaldığı yerden devam edecek ve başa sarmak zorunda kalmayacaktır. Kullanım kolaylığı ve işlevsellik dediğimiz şey tam olarak budur ve Youtube kullanıcılarının bu özellikten fazlasıyla memnun olduklarını da bir kez daha ifade etmek isteriz.

Kaldığınız yerin url’sini ya da herhangi komik bir anı sizler de arkadaşlarınız ile link şeklinde paylaşabiliyorsunuz. Kısa videoların yanı sıra uzun videolar için de aynı şeyi uygulayabilirsiniz. An itibarıyla sektörün en büyüklerinden bir tanesi olan Youtube, kullanıcı memnuniyetini zirveye taşımak adına elinden gelenin daha fazlasını ortaya koyuyor ve bu konuda ne kadar başarılı olduklarını da net bir şekilde görebiliyoruz.

Kaldığın Yerden devam Et Ne İşe Yarıyor?

Film ya da dizi izlerken durdurma işlemi sonrası Youtube uygulaması kaldığınız yeri kayıt altına alıyor. Diyelim ki izlediğiniz diziye farklı bir gün devam etmek istiyorsunuz? İşte tam da bu anlarda arama yapmanıza gerek kalmıyor ya da başa sarıp hangi sahne olduğunuzu tespit etmek zorunda değilsiniz. Bir tek tık ile sizler de kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz.

Bilgisayarda Youtube uygulamasında olduğu gibi cep telefonu ya da tabletlerinizde kullandığınız uygulamada da aynı hizmeti alabilirsiniz ve farklı bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Premium özellik değildir ve tüm kullanıcıların bu ayrıcalıktan en iyi şekilde faydalanabileceğini bir kez daha dile getirmek isteriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu