Sosyal Medya

Youtube Bildirim Gelmiyor?

Abone olmanıza rağmen youtube bildirim gelmiyor sorunu ile karşı karşıya iseniz eğer bu yazıya göz atabilirsiniz. Malumunuz Youtube, şu an için en popüler ve en kalabalık mecralardan biri ve sosyal medyaya yön vermeye devam ediyor. İçerik üreticilerinin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor ve bu da rekabet ortamını bir hayli güçlendiriyor.

Artık üreticiler daha kaliteli işler yapmak ve pastadan pay alabilmek için kendi içeriklerini daha etkileyici hale getirmek durumundalar… Takip ettiğiniz ve hatta sabırsızlıkla içerik beklediğiniz kanallar mutlaka vardır. Bu kanallardan bildirim almak istemeniz de gayet normal bir durum. Bu bildirimler sayesinde içerik paylaşımı yapıldığı an sizler de haberdar ediliyor ve anında izleme şansı elde ediyorsunuz.

İşte bazı durumlarda bildirim gelmiyor ya da çok sonra bildirim alıyorsunuz ve aboneliğin bir anlamı kalmıyor. Peki ama bu sorunu ortadan kaldırmak için ne yapabiliriz. Bu yazımızda tam olarak bu soruya yanıt vereceğiz ve farklı çözüm yöntemleri ile birlikte sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Youtube Bildirim Ayarları Kontrolü

  • Youtube hesaplarınızı açtıktan hemen sonra bildirim alamadığınız kanalı ziyaret etmeniz gerekiyor.
  • Hemen ardından bildirimler sekmesine geçiş yapın ve tüm bildirimler ibaresini bulun. Devamında ise kişiselleştirilmiş bildirimler geçişi yapmak için çan sembolüne tıklayın. Burada hangi bildirimleri almak istediğinizi detaylı bir şekilde belirleyebiliyorsunuz.
  • Tüm bildirimleri açtığınız takdirde bildirim almama gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Eğer devam eden bir sorun ortaya çıkarsa Youtube uygulamasını silip yeniden yükleme yapın ve son olarak güncellemeleri de kontrol etmeniz gerekiyor. Uygulamanın güncel sürümünü kullanmıyorsanız bu hatayı almanız gayet normaldir.

Youtube Hesap Bildirim ayarları Kontrolü

  • Ayarlar kısmına giriş yapalım.
  • Hesap ayarları bölümü üzerinden bildirimler sekmesine geçelim.
  • Kanal abonelikleri ile karşı karşıya geleceksiniz. Seçip devam edelim ve ‘’Aboneliklerimin Yeni Videolarını ve Etkinlikleri Konusunda Aralıklı Olarak Beni Bilgilendir’’ kısmını aktif hale getirelim.
  • Hangi bildirimleri almak istediğinizi bu pencere üzerinden detaylı ve sorunsuz bir şekilde belirleyebiliyorsunuz. Dilediğiniz an aktif hale getirebilir ve yine dilediğiniz an pasif duruma da getirebilirsiniz.

Youtube Bildirim Almak Ne İşe Yarıyor?

Hayranı olduğunuz ve içeriklerini sabırsızlıkla beklediğiniz bir kanalı daha yakından takip etmek ve paylaşımları daha kolay bir şekilde takip etmek için bildirimlere ihtiyacınız olacaktır. Abone olmak yeterli değil ve az önce de dile getirdiğimiz gibi aynı zamanda bildirimleri de açmanız gerekiyor. Eğer bildirim sıklığından rahatsız olursanız detaylı bir düzenleme yaparak bildirimleri kapatabilir ya da kendinize uygun hale getirebilirsiniz.

Youtube, bu konuda gerçekten esnek bir tavır sergiliyor ve kontrolü büyük ölçüde kullanıcıya bırakıyor. Bildirim ayarları da bunun en belirgin örneklerinden bir tanesidir.

Youtube Uygulamayı Silmek/Güncellemek

Yukarıda bahsi geçen adımları takip edip doğru bir şekilde uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa eğer uygulamayı silip yeniden yüklemenizi ya da en azından ön belleği temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Cep telefonu kullanıcıları için bu işlemler fayda sağlayacaktır. Son olarak güncelleme detayını da unutmamak gerekiyor.

Eğer uygulamanın güncel sürümünü kullanmıyorsanız bildirim alma konusunda problem yaşayabilirsiniz. Yine birçok farklı detay da sorunlu bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Güncelleme yatıktan sonra bu problemi de aşmış olacaksınız ve bildirim düzenlemeleri ile birlikte artık hayranı olduğunuz ve aynı zamanda takipçisi olduğunuz kanaldan düzenli olarak bildirim alabilir ve içerikleri de yakından takip etme şansı bulabilirsiniz.

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu