Sosyal Medya

Twitter Takipçi Arttırma Yolları

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da kısa sürede takipçi arttırmak için birçok farklı yol izlenebiliyor. Kullanım sırasında dikkat edilecek bazı hususlarla takipçi sayınızı belirgin şekilde yükseltebilir ya da doğrudan ücretli takipçi satın alarak hesabınızı popüler duruma getirebilirsiniz.

Etiketli Gönderi Paylaşımı

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter üzerinde de etiket adını verdiğimiz hasthag‘ler kullanılır. Attığınız tweet’lerle alakalı olan hasthag’leri kullandığınız zaman, gönderileriniz kısa sürede binlerce kişiye ulaşacaktır. Yani aynı etiket altında gönderi paylaşan herkes, sizin gönderilerinize ulaşır ve böylece hesabın tanınmışlığı artar. Ayrıca Twitter’da ‘keşfet’ bölümüne girdiğiniz zaman, gün içerisinde kişilerin en çok kullandığı etiketleri de görebilirsiniz. Buradan gördüğünüz etiketler üzerinden siz de tweet atarak takipçi sayısını yükseltebilirsiniz.

Twitter Hesabını Diğer Platformlarla Eşleştirme

Twitter haricinde kişilerin yaygın olarak kullandığı Facebook, Instagram ve Snapchat gibi platformlar bulunmaktadır. Twitter hesabınızın daha tanınır bir hale gelebilmesi için, diğer sosyal medya hesaplarında kendi Twitter adresinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için kullandığınız sosyal medya hesaplarının biyografi kısmına, Twitter profil linkini ya da kullanıcı adını girmeniz yeterli olacaktır. Böylece diğer sosyal medya hesaplarınızda yer alan kişiler, sizlerin Twitter hesabından haberdar olacaktır.

blank

Tweet İçeriklerini Düzenleme

Twitter platformunda paylaşacağınız tweet’lerin içeriği, alacağınız etkileşim miktarını belirler. Bu bakımdan Twitter üzerinde her zaman tutarlı hareket ederek, tweet’lerinize belirli bir yön verin. Bunun için öncelikle takipçi kitlenizi doğru tanıyarak, atacağınız tweet’lerin içeriğini belirleyin. Örneğin; genç bir takipçi kitlesine sahip olan kişilerin atacağı tweet’ler de buna uygun olmalıdır. Böylece daha fazla etkileşim alabilir ve takipçi sayınızı da buna bağlı olarak yükseltebilirsiniz.

Twitter üzerinden gönderilecek her tweet’in, belirli bir zaman ayarlaması olmalıdır. Özellikle kullanıcıların daha aktif olduğu zaman aralıklarında paylaşım yaptığınız zaman, gönderiler daha çabuk görülecektir. Twitter üzerinde genel olarak akşam ve gece vakitlerinde kullanıcıların yoğun vakit geçirdiği görülmektedir. Bu durumu göz önünde bulundurarak gönderi zamanlarını ayarlayabilirsiniz.

Twitter Takipçi Satın Alma Platformları

Kısa sürede binlerce takipçi elde etmek isteyen kişilerin doğrudan başvurduğu yöntem, takipçi satın alma işlemleri oluyor. İnternet üzerinde Twitter platformu için takipçi satışı yapan birçok farklı site vardır. Bu sitelere girdiğiniz zaman sizlere belirli paketler sunulur. Belirli ücretler karşılığında satılan bu paketlerin içeriğinde belirli sayıda takipçi vardır. Söz konusu paketleri satın aldığınız zaman çok kısa bir süre içerisinde takipçiler hesaba tanımlanır. Ayrıca bu sitelere girdiğiniz zaman sizlere günlük olarak belirli bir kredi verilir. Bu krediyi ücretsiz olarak takipçi kazanmak için kullanabilirsiniz. Bu siteleri kullanmak isteyen kişilerin özellikle doğru ve güvenilir adresleri keşfetmesi önemlidir. Zira bazı takipçi siteleri, hesap bilgilerini kayıtlı tutarak sizin adınıza reklam paylaşımı yapabiliyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu