Sosyal Medya

Twitter Hesap Silme [Kesin Çözüm]

Türkiye’de ve dünya genelinde oldukça yaygın olarak kullanılan uygulamalardan bir tanesi olan Twitter’ı birçok kullanıcı silmek ve kapatmak istiyor. Genellikle haber takip odaklı olarak kullanılan uygulamada, Twitter hesap silme işlemini kalıcı olarak hemen gerçekleştiremiyorsunuz. Bu yazımızda, Twitter hesap kapatma, Twitter hesap silme linki, Twitter silme, telefondan Twitter hesap silme ve Twitter hesap dondurma işlemlerini anlatacağız.

Özellikle haberleri takip etmek için kullanılan bu uygulamada anlık olarak dünya gündeminden ve Türkiye gündeminden güncel haberleri öğrenebilmek mümkündür. Twitter hesabı olan kişilerin belirli nedenler ile bu hesaplarını silmek istemeleri sonucu Twitter hesap silme işleminin yapılması gerekir. Kalıcı olarak hesabı silebilmek için belirli adımların uygulanması gerekir.

Twitter Hesabını Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Twitter hesabının kalıcı olarak silinmesi halinde kullanıcının bir önceki hesabına daha sonrasında erişim sağlaması mümkün olmaz. Bu nedenle yeniden bir hesap açmak, takipçi kazanmak gerekecektir. Hesap silme işleminden önce kullanıcının yeniden düşünmesi ve Twitter’ı tamamen kullanma durumundan vazgeçmesi gerekir. Aksi takdirde tekrardan oluşturulacak olan profile takipçi kazanma işlemi sıfırdan başlayacağı için zor olacaktır. Uygulama hesap silme işlemini geri alabilmeleri için kullanıcılara belirli bir süre tanımaktadır.

blank

Twitter Arşivini Hesabı Silmeden Önce İndirme

Twitter hesabını kalıcı olarak silmeden önce kullanıcının arşivini indirebilmesi mümkün olmaktadır. Kullanıcı verileri kaydeden Twitter uygulaması bu anlamda kullanıcısına istediği zaman arşiv gönderebilmektedir. Twitter ayarlar bölümüne gidilerek veri kısmından arşiv isteyebilme durumu söz konusu olurken bu durum sadece masaüstü versiyonu için geçerlidir. Mobil cihaz üzerinden giriş yapan kişiler için tarayıcının masaüstü versiyonunda kullanılması halinde arşiv istenebilir. Twitter tarafından takibe alınan bu istek doğrultusunda arşivin hazırlanması ile kayıtlı olan mail adresine gönderim yapılır.

blank

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Hesabı tamamen silebilmek için ayarlar menüsü üzerinden hesap sekmesinin seçilmesi gerekir. Alt kısımda yer alan “hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıklandığı takdirde kullanıcıya son kez silmek isteyip istemediği sorulur ve kullanıcının eminim butonuna basması halinde hesap silinir. Twitter uygulaması 30 günlük bir süre içerisinde hesabın yeniden aktif bir şekilde kullanılabilmesi açısından üyesine şans tanır. Bu süreç içerisinde kullanıcı adı ve şifre ile hesaba giriş yapılmazsa tamamen silinmiş olur. Yeniden uygulamaya dahil olmak isteyen kullanıcılar için yeni bir kullanıcı adı alınması gerekecektir.

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu