Sosyal Medya

Swarm’da Mesajlar Silinmiyor!

En popüler yer bildirimi uygulamalarından bir tanesi olan Swarm, birçok kez isim değiştirdi ancak ana konseptinden hiçbir zaman kopmadı. Swarm mesajlar silinmiyor şikayeti ise bu uygulama ile ilgili en sık karşı karşıya geldiğimiz sorunlardan bir tanesidir. Bunun birçok farklı nedeni olabilir ve öncelikli olarak uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Uygulamanız güncel ve hala mesajları silemiyorsanız eğer ön belleği ve çerezleri temizleyerek bir kez daha denemenizi rica edeceğiz. Son olarak uygulamayı silip tekrar yüklemeniz de fayda sağlayabilir. Görmek istemediğiniz ya da birilerinden saklamayı düşündüğünüz mesajlarınız hala uygulamada duruyorsa birkaç mesaj silme yönteminden daha bahsedeceğiz ve dilerseniz vakit kaybetmeden bu süreci hep birlikte inceleyelim.

Swarm’da Mesajlar Silinmiyor!

Az sonra bahsedeceğimiz ve paylaşacağımız adımların yalnızca android ve ioslarda geçerli olduğunu da hatırlatmak isteriz ve editörlerimiz tarafından bizzat test edildiğini de söyleyebiliyoruz.

1. Swarm uygulamasını açtıktan sonra mesaj attığınız kişinin profiline giriş yapın. Sağ üst köşede yer alan swarm-arkadaş adımlarını takip ederek ilgili kişiyi arkadaş listenizden çıkartın. Bu ciddi bir adım olacaktır farkındayız ancak arkadaşınızı tekrar ekleme gibi bir şansınız var. Tek kesin çözüm bu olarak görünüyor ve emin olun sizler de adımları takip ettiğinizde ilgili kişiye attığınız mesajların ve aynı zamanda devam eden mesajlaşma ibaresinin ortadan kalktığını göreceksiniz. Online dünya üzerinde detaylı bir araştırma yaptığınızda yine birçok farklı kullanıcının bu yöntemi tercih ettiğini sizler de görmüş olacaksınız.

2. Bu yöntem hem beni hem de arkadaşlarımı mutsuz eder diyorsanız eğer sizlere son olarak bir alternatif daha sunmak istiyoruz. Tarihi ileriye almayı denediniz mi? Telefonlarınızdaki uygulamalarda yaşadığınız birçok sorunu bu yöntem ile de çözümleyebiliyorsunuz. Tarihi en az 8 gün ileriye aldığınızda mesajlaşmalarınızın silindiğini göreceksiniz. Bu yöntem, diğer uygulamalarda var olan sorunları çözmeniz adına da etkili yöntemlerden bir tanesidir.

3. Bahsi geçen iki yöntem de fayda sağlamadığı takdirde swarm yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz çünkü karşınıza farklı bir alternatif yöntem çıkmayacaktır.

blank

Swarm Mesajları Neden Silinmiyor?

Bunun başlıca nedeni uygulamanın güncel olmamasıdır. Yine birçok uygulamada yaşadığınız hataların öncelikli sebebi olarak bu detayı gözler önüne serebiliyoruz. Uygulamalarınızı güncellediğinizde birçok sorun kendiliğinden çözüme kavuşacak ve sizleri rahatsız etmeyecektir. Swarm, hali hazırda en popüler yer bildirimi uygulamalarından bir tanesi ve milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Yalnızca yer bildirimi yapmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda alandaki kişiler ile iletişime geçebiliyor ve sohbet ederek tanışma fırsatı elde edebiliyorsunuz. Profilleriniz ve ziyaret ettiğiniz yerler doğrultusunda rozet kazanarak bu uygulamada daha bilinir ve daha popüler hale gelmeniz de mümkündür.

Ana konuya dönecek olursak eğer, swarm mesajlarının silinmemesinin ve uzunca bir süre sabit kalmasının bir diğer nedeni ise ön belleğin dolu olmasıdır. Akıllı telefonlarınıza indirdiğiniz birçok uygulamada sorun yaşayabilirsiniz ve ön belleği temizlemediğiniz takdirde uygulama zaman zaman hata verecek ve kullanım konusunda birtakım sıkıntılar yaşatacaktır. Ön belleği temizleyerek sizler de kullanıma sorunsuz bir şekilde devam edebilir ve fayda sağlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen adımlar ile birlikte swarm mesaj silme işlemini daha sağlıklı bir şekilde nasıl yerine getirebileceğinizi anlatmaya çalıştık. Son olarak, bu adımlar fayda etmediği takdirde yapabileceğiniz tek şeyin swarm yetkililerine mail atmak olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Popüler yer bildirim uygulaması olan Swarm, şikayetlerinize en kısa süre içerisinde dönüş sağlıyor ve konu ile ilgili bildirim ulaştırmayı da ihmal etmiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu