Sosyal Medya

Youtube Beyaz Ekran Hatası

Bugünkü yazımızda Youtube beyaz ekran hatasından bahsedeceğiz. Birçok kullanıcı bu sorunu yaşamaya devam ediyor ve çözüm konusunda da yardım talep ediyorlar.

Dijital dünyanın en etkileyici mecralarından bir tanesi olan Youtube, milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmış durumda. Gün içerisinde keyifli vakit geçirmek ya da bir şeyler öğrenmek adına ziyaret ettiğimiz bu platform, en güncel ve en güçlü video paylaşım platformudur. Bildiğiniz gibi son dönemde Youtuber katkısı ile birlikte çok daha aktif bir hal aldı. Dilerseniz sizler de bir hesap oluşturabilir ve kendi kanallarınız üzerinden para kazanabilirsiniz. Ben sadece izleyici olarak dahil olmak istiyorum derseniz elbette karar sizlerin.

Youtube Beyaz Ekran Hatası

Şimdi dilerseniz çok sık karşılaştığımız beyaz ekran hatasına hep birlikte göz atalım ve bu sorunun nasıl çözüleceğini de yine birlikte inceleyelim.

  • Youtube’ye girişte sorun yaşamıyor fakat videoları açtığınızda beyaz ekran hatası alıyorsanız eğer en önemli sorunlardan bir tanesi Java’nın güncel olmaması durumudur. Birçok kullanıcı bu güncellemeleri otomatik olarak ayarlıyor ancak bunu yapmadığınız takdirde Java ile birlikte diğer uygulamaların da eski sürümlerine mahkum ediliyorsunuz. Java güncellemesini resmi web site aracılığı ile yapabilir ya da bilgisayarlarınızdan güncellemeyi aktif hale getirerek otomatik olarak da yapabilirsiniz. Güncelleme sonrasında Youtube beyaz ekran hatası muhtemelen ortadan kalkacaktır.
  • Java güncellemesi işe yaramadığı takdirde her ne kadar düşük bir ihtimal de olsa internet bağlantınızı kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Anlık kesintiler ya da bağlantı yavaşlığı gibi durumlarda da bu tür problemler yaşanabiliyor.

blank

  • Dns sorunu mevcut olabilir ve bu sorunu ortadan kaldırmak için dns ayarlarınızı değiştirmeniz gerekecektir. Google Dns her zaman için işe yarıyor ve fayda sağlıyor. 8.8.8.8/8.8.4.4 güncellemesi ile birlikte sizler de problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Dns değişikliği ile birlikte internet hızınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bazı kullanıcılar internet hızının yavaşladığını dile getiriyor ancak bu sorun dns kaynaklı bir sorun değildir.
  • Bir diğer yöntem ise Adobe Flash Player ayarları ile ilgilidir. Açtığımız herhangi bir vidyoya sağ tıklayarak donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir butonuna tıklıyoruz. Tik işareti ile birlikte onay veriyor ve işlemi sonlandırıyoruz. Daha sonra farklı bir vidyo açarak test edebilirsiniz. Sorun muhtemelen çözülmüş olacaktır.
  • Son olarak bir alternatif daha söz konusu ve yukarıda bahsi geçen adımlar fayda sağlamadığı takdirde sizler de Adobe Flash Player güncellemesi ile birlikte sonuca gidebilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu tür güncellemeler çoğu zaman otomatik olarak yapılmıyor ve farkında olmadan eski sürümü kullanmış oluyorsunuz. Güncelleme ile birlikte beyaz ekran hatası da son bulacaktır.

Youtube beyaz ekran hatası yaşamanız durumunda, bunun dışında uygulayabileceğiniz farklı bir yöntem ne yazık ki mevcut değil ve var olan yöntemlerin başarı oranı da yeteri kadar yüksek.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu