Sosyal Medya

Instagram’da Gönderi Zamanlama (Planlama) Nasıl Yapıldığını Biliyor Musunuz?

Facebook hesaplarınızda bu işlemi herhangi bir uygulama desteği olmadan sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Instagram gönderi zamanlama işlemi için ise uygulama desteği almanız gerekiyor. bu durum en azından şimdilik böyle ve yakın zamanda gelecek güncelleme ile birlikte artık herhangi bir uygulama desteği olmadan da gönderilerinizi zamanlayabileceksiniz.

İşletme hesabına sahip olan kimseler için harika bir özellik ve bu sayede sosyal medya yönetimini de çok daha kusursuz ve zahmetsiz bir şekilde yapabileceksiniz. Gönderileri zamanladığınız takdirde belirlenen zaman diliminde otomatik olarak paylaşım yapılıyor ve sürekli olarak takip etmek durumunda kalmıyorsunuz.

Instagram Gönderi Zamanlama

Zamanı kıymetli olan kullanıcılar için harika bir özellik olduğunu düşünüyoruz ve Facebook bu hizmeti yıllardır sunuyor. Dilerseniz instagram’da bu işlemi nasıl ve ne şekilde yapabileceğinize hep birlikte göz atalım ve sorularınızı da yanıtlamış olalım.

Buffer:

  • Bu uygulama şu an için ücretsiz olarak hizmet veriyor ve sizler de taleplerinize hiçbir ödeme yapmadan yanıt alabiliyorsunuz. Buffer uygulamasını indirelim ve devam edelim.
  • Buffer üzerinden bir hesap açmanız ve onaylatmanız gerekiyor.
  • Bu işlemi yaptıktan hemen sonra Buffer hesabımız ile instagram hesabımızı birbirine bağlıyoruz.
  • Sonrasında ise Buffer resmi sitesine girerek sizler de göndermek istediğiniz herhangi bir gönderiyi zamanlayabilirsiniz.
  • Buffer şöyle bir ayrıcalık sunuyor. Zamanlama yaptınız ve belirlediğiniz saat geldiğinde otomatik paylaşım yapılmıyor. Buffer uygulaması sizlere bir bildirim gönderiyor ve onay verdiğiniz takdirde paylaşım yapılıyor. Kontrolün tamamen sizde olduğunu belirtmek isteriz ve aslında en önemli artı detaylardan bir tanesi de kesinlikle budur.

Buffer, bu konuda yardım alabileceğiniz ve tercih edebileceğiniz en profesyonel uygulamalardan biri ve herhangi bir ücret ödemeden hizmet alabiliyor olmak da yine artı bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

instagramda-gonderi-zamanlama-planlama

Gramblr:

  • Bilgisayarlarınıza gramblr isimli programı indirin ve kurulumu tamamlayın.
  • Kurulum tamamlandıktan hemen sonra program üzerinden hesap oluşturmanız gerekiyor ve oluşturduğunuz hesaba giriş yapıyorsunuz.
  • Zamanlayacağınız instagram gönderisini hesaplarınız ile senkronize edebilirsiniz.
  • Burada dikkat etmeniz gereken bir husus var ve aslında programın en zayıf yönlerinden bir tanesi de ne yazık ki budur. Paylaşımın yapılacağı an bilgisayarınızın açık olması gerekiyor. eğer bilgisayarlarınız kapalı ise ne yazık ki gönderi paylaşımı yapılmayacaktır.

Gönderi zamanlama Nedir?

İşletme hesaplarının en çok ihtiyaç duyduğu özelliklerden biri ve yakın zamanda instagram, güncelleme ile birlikte bunu kendi uygulaması üzerinden ücretsiz olarak sunacağını ifade etti. Facebook, bu özelliği işletme hesaplarına entegre etmiş durumda ve bilgisayar ya da telefon başında olmadığınız anlarda sizler de zamanlama yaparak gönderi paylaşımında bulunabiliyorsunuz.

Instagram ise bu konuda biraz geç kalmış durumda ve işletme hesaplarının talepleri doğrultusunda harekete geçtiğini net bir şekilde söylemek mümkün. Artık sizler de zamanlama işlemi yapabilecek ve zamanı lehinize çevireceksiniz.

Instagram gönderi planlama özelliği sayesinde cihazlarınızın başında olmanıza gerek kalmıyor. İstediğiniz kadar gönderi zamanlayabilir ve zamanı geldiğinde paylaşımları otomatik olarak yapabilirsiniz. Yoğun çalışan işletmeler için sosyal medya hesabı yönetimi bakımından gayet uygun ve avantajlı bir özellik. Şu an için 3. Parti bir uygulamadan destek almanız gerekiyor ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi kısa bir süre sonra bu uygulamalara herhangi bir şekilde ihtiyacınız kalmayacak ve sizler de doğrudan instagram üzerinden işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz. Bizler de en az sizler kadar merakla ve büyük bir sabırsızlık ile bekliyoruz.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu