Sosyal Medya

Whatsapp’ta Konuşarak Mesaj Yazma

Whatsapp uygulamasını kullanarak sesli mesaj da gönderebiliyorsunuz. Whatsapp’ta konuşarak mesaj yazma eyleminin nasıl gerçekleşeceğinden bahsedeceğiz ve ne kadar kolay olduğunu sizler de net bir şekilde görüyor olacaksınız. Uygulama gerçekten kullanışlı ve işlevsel bir yapıya sahip olması da onu sınıfının en iyileri arasına sokuyor.

Uzman Görüşü:

Metin mesajlarınızı sesli olarak gönderebilirsiniz ve çok kolay bir yöntem karşınıza çıkıyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu işlemi nasıl yapabileceğinize göz atalım ve soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

  • Sohbet penceresini açarak ilk adımı atabilirsiniz.
  • Hemen sağ alt köşede mikrofon simgesinin yer aldığını göreceksiniz. Mikrofona basılı tutun ve konuşmaya başlayın. Konuşma bittikten sonra elinizi mikrofon simgesinden çekebilir ve sesli mesajı gönderebilirsiniz.
  • Sesli mesaj otomatik olarak karşı tarafa gönderilecektir. Eğer gönderdiğiniz mesajı dinlemek isterseniz yapmanız gereken şey play tuşuna basmak olacaktır. Sohbet penceresinde yer alan ses kaydını dilediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz.

Sesli Mesaj Gönderimi Nasıl İptal Edilir?

Sesli mesaj gönderirken yaptığınız konuşmanın hatalı ya da eksik olduğunu düşünüyorsanız mikrofona basılı halde iken sola kaydırmanız yeterli olacaktır. Zaten bunu yaptığınızda bir çöp kutusu simgesi çıkıyor ve sesli mesaj karşı tarafa iletilmeden siliniyor.

Eğer gönderim yapmış iseniz karşı taraf mesajı görmeden üzerine basılı tutarak herkesten sil seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu sayede karşı taraf mesajı görmeden silme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız.

Sesli Mesaj Gönderim Kolaylığı

Vaktiniz yoksa ve anlatacağınız şey çok fazla ise sizler de metin mesajı ile uğraşmak yerine sesli mesajı tercih edebilirsiniz. Arama yapar gibi düşünün ve karşı tarafa aktarmak istediklerinizi bir tek tuş ile iletebiliyorsunuz. Gayet kullanışlı bir özellik ve zaten yeni dönemde birçok Whatsapp kullanıcısı da bunu tercih ediyor.

Ekstra bir uygulama ya da detaya gerek yok. Tek yapmanız gereken mikrofon simgesine basarak kayıt almak ve karşı tarafa göndermek olacaktır. Gönderdiğiniz mesajı dilediğiniz an silebiliyor ya da yeniden dinleyebiliyorsunuz. Aslında gayet keyifli bir özellik ve zamanı olmayanlar için çok daha fazla tercih edilecektir diye üşünüyoruz.

Sesli Mesaj Göndermek Ücretli mi?

Whatsapp uygulaması tarafından sunulan herhangi bir özellik için ücret ödemezsiniz. Aslında uygulamayı popüler hale getiren en önemli unsurlardan bir tanesi de budur. Şuan için rakiplerini incelediğimizde uygulama içi satın almaların var olduğunu görebiliyoruz. Bu durum insanları Whatsapp uygulamasına daha yakın hale getiriyor.

İnternet bağlantınız olduğu takdirde sizler de kesintisiz iletişim kurabilecek ve hatta dosya gönderimi bile yapabileceksiniz. Sesli mesaj ve buna benzer sayısız avantaj var ve kullanımı da bir hayli kolay. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer hemen şimdi adımlarınızı atabilir ve bahsettiğimiz şekilde kullanabilirsiniz.

Gruplara Sesli Mesaj Gönderme

Kişisel sohbetlerinizde olduğu gibi Whatsapp gruplarında da sesli mesaj özelliğinden sorunsuz bir şekilde faydalanabiliyorsunuz. Metin mesajı ile uğraşmak yerine anlatmak istediklerinizi rahat ve uzun uzun anlatabilirsiniz. Tek bir dokunuş ile sizler de anlık kayıt alıyor ve sanki telefonda konuşurmuş gibi sohbet edebiliyorsunuz.

Whatsapp gruplarında kullanımı da mümkündür ve zaten birçok kullanıcı da bu yöntemi tercih ediyor. Oldukça keyifli bir eylem ve sesli mesaj gönderdikten sonra mutlaka bir kez o kaydı dinliyoruz. İlginç bir alışkanlık ancak bunu yapanların sayısı da bir hayli fazla. Bu deneyimi yaşadığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız ve sesli mesaj göndermenin ne kadar keyifli olduğunu fark edeceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu