Sosyal Medya

İnstagram Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada büyük sükse yaratan ve yayın hayatına başladığı günden bu yana kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşan instagram, yeni özellikleri ile de göz doldurmayı başarıyor. Instagram bildirim gizleme özelliğini duymuş olmalısınız ancak henüz bu özellikten haberdar olmayan kullanıcılar için de güzel bir haberimiz var.

Bu mecrada çok fazla vakit geçiriyoruz ve hatta günümüzün büyük bir kısmını esir alıyor demek de doğru olacaktır. Özellikle bildirimlere bakmadan duramıyoruz ve bu bildirimlerin saniyeler içerisinde ekrana yansıyor olması da bizi bir şekilde harekete geçiriyor. Yeni özellik sayesinde bildirim almama gibi bir şansınız var ve dilerseniz sizler de aktif hale getirerek uygulamadan kısa bir süreliğine de olsa uzak durabileceksiniz.

1 milyarın üzerinde bir kullanıcı sayısından bahsediliyor ve bu gerçekten muhteşem bir rakam. Elbette tüm kullanıcıları memnun etmek ve onların taleplerine doğru bir şekilde yanıt vermek pek de kolay değil ancak instagram bunu başarmış görünüyor ve son özelliği ile de bir kez daha takdir edilmeyi hak ediyor. Toplantıdasınız ya da özel bir görüşmeniz var ancak ekranınıza yansıyan instagram bildirimi kafanızı mı kurcalıyor? O halde sizler de bildirimleri gizleyerek bu detayı göz ardı edebilir ve daha sağlıklı vakit geçirebilirsiniz.

İnstagram Bildirim Gizleme

Ios kullanıcıları daha şanslı ve bildirimleri durdur özelliği sayesinde instagram’dan gelen bildirimler ekranınıza yansımıyor. Android kullanıcıları ise yeni sürün ile birlikte bu özelliğe sahip olacak ancak deneme sürümü ile de test etme şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

blank

Uygulamayı Nasıl Aktif Hale Getirebilirim?

Instagram uygulamasını açtıktan sonra sağ alt kısımda yer alan profil simgesine tıklayın ve sonrasında sağ üst kısımda yer alan menü paneline erişmeniz gerekecektir. Ayarlar seçeneği sonrası bildirimler ve tümünü durdur butonu ile birlikte sizler de gelen bildirimleri gizleme şansına sahipsiniz. Deaktif hale getirmek isterseniz de yine aynı adımları takip etmeniz ve uygulamanız yeterli olacaktır.

15 dakikadan 8 saate kadar bildirim durdurma şansına sahipsiniz ve zamanla bu süreler artış gösterebilir. Talebe bağlı olarak daha uzun süreler de eklenecektir diye düşünüyoruz. Kullanıcılardan gelen bildirimlere bakıldığında bu uygulamanın olumlu karşılandığını görebiliyoruz ve gayet faydalı diyebiliriz. Bildirimleri tamamen kapatmak isterseniz de bir şansınız var. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra Instagram izinlerini düzenleyerek bildirimleri kapatabiliyorsunuz.

Bu sayede instagram ile ilgili herhangi bir gelişme bildirim olarak ekranlarınıza yansımıyor ve bunu zamansız olarak ayarlayabiliyorsunuz. Uygulama çok fazla vaktinizi alıyor ve bildirimler dikkatinizi dağıtıyorsa sizler de yukarıdaki adımları takip ederek rahatsız edici bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Yeni dönemde tek bir tık ile izinleri yönetebilecek ve fayda sağlayabileceksiniz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi instagram kullanıcıları bu durumdan memnun ve kişisel isteğe bağlı bir değişim şeklinde karşımıza çıkması da en önemli ayrıntılardan bir tanesidir.

Bildirimler Zamanımı Alıyor diyenler için:

Bildiğiniz gibi herhangi bir beğeni ya da yorum durumunda veya etiketleme işleminde ekranlarınıza bildirim düşüyor ve sesli bildirimler nedeniyle zaman kaybı yaşayabiliyorsunuz. Bakmamam ya da bu bildirimleri erteleme gibi bir sabır örneği ne yazık ki gösteremiyoruz. Hal böyle olunca telefonlarımız sürekli elimizde oluyor ve bu da zaman kaybına sebebiyet veriyor.

Bu yazımızda zaman kaybını önlemek adına neler yapabileceğinize ve bildirimleri nasıl gizleyebileceğinize yer verdik. İnstagram bildirimleri kapatarak sizler de bir süreliğine kafa dinleyerek zamanı kendinize daha sağlıklı bir şekilde ayırmış olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu