Mobil

Youtube Arka Planda Çalma Taktiği

Birçoklarınız Youtube neden bu tür bir güncelleme getirmiyor diye düşünmüş olabilirsiniz. An itibarıyla Premium üyeler bu özellikten faydalanabiliyor ve Youtube yetkilileri sesimizi duymuş görünüyor. Youtube arka planda çalma hizmeti almak istiyorsanız eğer Premium üyeliğe geçiş yapmanız gerekiyor ve elbette bunun için de bir miktar ödeme yapmak zorundasınız. Bu arada yalnızca mobil cihazlarda hizmet alabiliyorsunuz ve pc destekli bir özellik olmadığını da hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Youtube arka planda çalma, yıllardır uygulamanın en büyük eksiklerinden bir tanesi de bu detay olarak karşımıza çıktı ve insanlar bir şey izlerken ya da dinlerken farklı bir uygulamaya geçiş yapamıyordu. Bazı cihazlar bunu desteklese de genele hitap etmek yeni dönem ile birlikte mümkün hale geldi.

Youtube Arka Planda Çalma

Premium için ücret ödemek istemiyorsanız eğer 1 ay ücretsiz kullanım sağlayabilir ve deneme süresi bittikten sonra sizler de üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Peki yalnızca üyelik satın alarak mı arka planda dinleyebiliyoruz? Üçüncü parti yazılımları kullanarak da bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz ve az sonra bu uygulamalara da yine detaylı bir şekilde yer vereceğiz.

Android Kullanıcıları için Youtube Arka Planda Çalma:

Og Youtube, download edebileceğiniz yazılımlardan bir tanesidir ancak güvenilir olduğunu söylemek kesinlikle doğru olmayacaktır. Rehberinize ve birtakım kişisel bilgilerinize erişim sağlamak isteyecektir ve bu konuda sorumluluk tamamen size aittir. Bu program ile birlikte Youtube üzerinden arka planda oynatma hizmeti alabiliyorsunuz ve hesabınız da doğrudan Premium üyelik olarak tanımlanıyor. Ortada illegal bir durum olduğu için pek güvenilir bir tercih olmayacaktır ancak sizleri bilgi sahibi yapmak adına bu detaya da yer vermek istedik.

blank

IOS Kullanıcıları için Youtube Arka Planda Çalma:

Cercube ve Youtube Tool gibi seçenekler mevcut ancak android kullanıcıları için yaptığımız uyarıyı ios kullanıcıları için de özellikle tekrar etmek istiyoruz. Ne yazık ki güvenebileceğiniz yazılımlar değil ve zararlı içerikler olduğu için kullanıcılar tarafından pek de tercih edilmiyor.

Güvenilir bir seçim yapmak isterseniz eğer doğrudan Premium üyelik satın almanız ve geçiş yapmanız kesinlikle daha sağlıklı olacaktır.

Youtube Premium Üyelik Nasıl Alınır?

Youtube hesaplarınıza giriş yaptığınızda zaten bunun reklamı karşınıza çıkacaktır ve deneme süresi gibi detaylar da belirtiliyor. Hesap bilgilerinizi kaydetmeniz ve onay vermeniz gerekiyor, bunun dışında zaten profilinizdeki bilgiler doğrudan çekilerek herhangi ekstra bir bilgiye ihtiyaç duyulmayacaktır.

Burada en çok merak edilen detay ise neden kart bilgisi girmemiz gerektiğidir? Dijital platformlar bunu zorunlu hale getirmiş durumdalar ve art niyetli bir kullanım söz konusu olmaması adına bu tür bir önlem aldıklarını görebiliyoruz. Kart bilgilerinizi girip onay verdiğiniz takdirde kartınızdan herhangi bir şekilde çekim yapılmıyor. 1 aylık deneme süresi bittikten sonra ise Premium üyelik ücreti otomatik olarak tahsis edilecek ve bunun bilgisi de izlere aktarılacaktır.

Reklam şeklinde bir bildirim karşınıza çıkmadıysa eğer hesaplarınıza giriş yapıp sağ üst kısımda yer alan harf logosuna tıkladığınızda “Youtube premium üyesi olun” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak devam etmeniz ve formu doldurup onay vermeniz yeterli olacaktır.

Yalnızca Mobil Cihazlar!

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi Youtube Premium üyeliğe geçiş yaptığınızda herhangi bir şekilde pc’de arka planda çalma gibi bir ayrıcalık söz konusu olmayacaktır. Bu ayrıcalığın ve yine üyelere özel fırsatların sadece mobil cihaz kullanıcıları için geçerli olduğunu unutmamak gerekiyor. Sizler de akıllı telefonlarınızı daha sık kullanıyorsanız ve gün içerisinde Youtube’ye sık sık giriş yapıyorsanız hemen şimdi üyeliklerinizi güncelleyebilirsiniz.

Youtube arka planda çalma işlemi için izlemeniz gereken adımlar ve ilgili süreç bu şekilde olacaktır…

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu