Blog

Yemeksepeti İncelemeye Alındı!

 

İnternetin en önemli yemek sipariş kalesi olan yemeksepeti.com, rakipleri tarafından savcılığa verilen suç duyurusuna göre incelemeye alındı!

 

Soruşturma başlatılması uygun bulunan konu ise şu şekilde açıklandı; “Yemek Sepeti Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Gıda AŞ tarafından yapılan baskı ve promosyon uygulamalarıyla müşterilerin rakiplerle çalışması engelleniyor ve rakipler dışlanıyor” konusu üzerine açılan dava da rakip taraf haklı bulundu ve yemek sepetinin bu hususta incelemeye alınması uygun görüldü. Yemek sepeti yaptığı promosyonlar sayesinde pek çok kişiye uygun fiyata yemek alabilme hakkı tanıyor. Bu promosyonların ön görülmesi ile beraber de rakip firmalar taban fiyat uygulamasının çok üstünde kalıyor ve satış yapabilme durumları fazlası ile azalıyor. Buna göre yemek sepetinin de promosyon durumları artık taban uygulamanın aşağısında kalamayacak.

 

Bu hususta başlatılan inceleme, savcılık tarafından onanmış durumda. Mahkemenin ne zaman görüleceği ise henüz netlik kazanmadı.

 

Yemeksepeti İncelemeye Alındı

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu