Blog

Chromebook 500 TL’ den Satışa Sunuldu!

Chromebook 500 TL’ den Satışa Sunuldu!

Neredeyse hepimiz Google’ın kendi tarayıcısı olan Chrome’ u kullanıyoruz. Google bu kez de kendi işletim sistemini oluşturduğu (ChromeOS) bir dizüstü bilgisayar ile karşımıza çıkmıştı ve bu bilgisayarın adına ise şu an Chromebook denilmekte.

Dünyanın en büyük pazarları arasında kabul edilen Hindistan’ da, Chromebook 500 TL’ den satışa sunuldu. Her ne kadar Macbook kadar ilgi görmese de, bilgisayardaki tarayıcı bazlı özelliğinden dolayı, bu özelliklere ilgi duyan kişilerin beğenisini kazandı. Tabi ki içimizden birçoğumuz zaten Macbook ile yarışmasını beklemiyorduk.

google Chromebook 1

Google daha önce de Nexus adını verdiği bir cihaz üretmiş ve her ne kadar bundaki amacının teknolojik ürünleri ihtiyacı olanlara, uygun fiyat ile ulaştırma olduğunu söylemiş olsa da pek başarılı olamayıp, beklediği ilgiyi de görememişti. Ancak yeni ürünü Chromebook sanılanın aksine, gayet uygun bir fiyat ile Hindistan’ da alıcısı ile buluştu. Yapısı ve özellikleri gereği daha önce üretilen Nexus’ tan daha başarılı bulunan yeni nesil Chromebook’ lar ARM Cortex tabanlı işlemcilere ve 11,6 inç’ lik bir ekrana sahip olacak. Ayrıca 2GB’ lık bir dahili hafızaya sahip olarak tasarlanan Chromebook’ ların işlemcilerinin hızı ise 1,8 GHz olarak açıklandı. Bir Macbook kadar ilgi görmemiş olsa da, Chromebook’ lar da epey gelişme göstermişe benziyor. Ayrıca son derece uygun bir fiyat ile satışa sunulan Chromebook’ ları ilgilenenlerin kaçırmaması gerektiğini söyleyelim.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu