Blog

Ortamda Çalan Müziğin Adını Bulma

Bir şarkı dinlediniz ve çok hoşunuza gitti ancak adını bir türlü hatırlayamadınız ya da henüz yeni dinlemeye başladığınız bir şarkı… Ortamda çalan müziğin adını bulma başlığı altında sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağımızı düşünüyoruz. Aslında birçok farklı uygulama var ancak eminiz ki en son başlıkta yer alan uygulama hepimizin favorisidir.

Gün içerisinde dinlediğimiz şarkıları dilimize dolanıyor ve gecenin bir yarısı bile bizleri meşgul edebiliyor. Fakat merak etmeyin teknoloji sayesinde sizler de dinlediğiniz herhangi bir şarkıyı kısa süre içerisinde bulabilecek ve ismini de not edeceksiniz. Dilerseniz nasıl yapılacağını ve neler yapmanız gerektiğini hep birlikte incelemiş olalım.

Ortamda Çalan Şarkının Adını Bulma

Google destekli sesli asistan, gündelik hayatlarınızda merak ettiğiniz birçok soruya anında yanıt buluyor ve sizleri büyük bir eziyetten kurtarıyor. Şarkıyı açıp sesli asistana bu şarkı kime ait ya da bu şarkının adı nedir sorusunu yöneltirseniz eğer sizler de doğru yanıtı alacaksınız.

Daha hızlı hareket etmek adına bu alternatifi tavsiye ediyoruz. Kullanımı çok daha kolay ve yalnızca şarkı bulma konusunda değil, herhangi bir arama işleminde ed en büyük yardımcınız olacaktır.

Ne Çalıyor?

Shazam ile aynı mantığa sahip ve aslında benzer bir uygulama. Google destekli olması onu daha popüler ve daha tercih edilir hale getiriyor. Google ne çalıyor uygulamasına çalan şarkıyı dinletmeniz yeterli olacaktır. saniyeler içerisinde size şarkı hakkında bilgi veriyor ve hatta söz ve beste konusunda da yardımcı olacaktır.

Ücretsiz bir uygulama ve kullanımı da gayet basit. Az önce de ifade ettiğimiz gibi Shazam ile aynı mantıkta çalışıyor ve hatta tahmin ediyoruz ki işleyişleri de benzer. Henüz kullanmadıysanız eğer sizler de bu deneyimi yaşayabilir ve test edebilirsiniz.

ortamda-calan-muzigin-adini-bulma

Shazam

Sektörün lideri desek sanıyoruz ki yanılmayacağız ya da çok iddialı bir söylem olmayacak. Shazam ile birlikte sizler de ortamda çalan herhangi bir müzik ya da sesi tespit edebilir ve saniyeler içerisinde kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Shazam uygulamasını ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz ve herhangi bir ödeme yapmak zorunda değilsiniz.

Kullanışlı olmasının yanı sıra arama yelpazesi de inanılmaz geniş. Güçlü bir ağ oluşturmuş durumdalar ve bu ağ sayesinde kıyıda köşede kalmış birçok şarkıyı saniyeler içerisinde bulabiliyor. Henüz indirmediyseniz eğer sizler de download edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilinize dolanan şarkıyı ya da o an dinlerken çok hoşunuza giden bir şarkıyı sizler de bu uygulama ile birlikte saniyeler içerisinde tespit ediyor olacaksınız.

Diğer Uygulamalar:

Android ve ıos platformlarını incelerseniz eğer bu konuda sizlere yardımcı olacak ve fayda sağlayacak çok sayıda uygulama olduğunu yine kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Shazam bizim favorilerimizden biri ancak ara yüzünü beğenmiyor olabilirsiniz ve farklı uygulamalar ile de devam etmek istiyor olabilirsiniz.

Mağazalarda arama yaptığınız takdirde birçok farklı alternatif karşınıza çıkacak. Dilediğinizi indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu arada ücretsiz uygulamaların yanı sıra ücretli uygulamalar da mevcut ve Premium hesap üzerinden daha geniş kapsamlı hizmet alabiliyorsunuz. Ücretsiz uygulamalar kesinlikle yeterli gelecektir ve emin olun arama ağları da bir hayli geniş. Özellikle shazam’ı kullanmaya başladığınızda sizler de ne demek istediğimizi çok daha iyi anlıyor olacaksınız. Daha da önemlisi neden bu karda popüler ve tercih edilir olduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecektir. Şu an en çok indirilen uygulamaların başında geliyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu