Mobil

Xiaomi Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan Note 8, yeni dönemde de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu telefona dair merak edilenleri yanıtlamak adına buradayız ve soru işaretlerini de ortadan kaldıracağız. Xiaomi redmi note 8 ekran görüntüsü alma işlemine dair merak edilenleri bu yazıda bulabilirsiniz. Alternatifler çok fazla ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu seçeneklere hep birlikte göz atalım.

 • Ekran görüntüsü alacağınız sayfaya giderek ilk adımı atabilirsiniz.
 • Hemen ardından güç tuşu ile birlikte ses kısma tuşuna aynı anda basmanız gerekiyor. birkaç saniye basılı tuttuktan sonra flaş sesi gelecek ve bu da ekran görüntüsü alındığına işaret ediyor.
 • Ekran görüntüsü, eğer herhangi bir değişiklik yapmadıysanız doğrudan galeriye kaydediliyor. Dilerseniz bu bölümde değişiklik yapabilir ve ekran görüntüsünü farklı bir dosyaya da kaydedebilirsiniz.

Bildirim Çubuğu Kullanarak Ekran Görüntüsü Alma

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfaya giderek bildirim çubuğunu aşağıya çekin.
 • Ekran görüntüsü simgesine dokunarak sizler de otomatik olarak görüntü kaydı yapın.
 • en kolay yöntemlerden biri ve daha basit olduğunu düşünüyoruz.
 • İki farklı yöntemden herhangi birini tercih ederek sizler de anlık görüntü alabilir ve bu görüntüyü galeriye kaydedebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Ne İşe Yarıyor?

Görsel notlar almak istediğiniz zaman ekran görüntüsü bir tık daha öne taşınacak ve sizlere de fayda sağlayacaktır. Aynı şekilde unutmamak adına alacağınız notları da yine görsel detaylar ile birlikte cihazlarınıza kaydedebilirsiniz. Bunun yanı sıra hoşunuza giden bir caps ya da görüntüyü arkadaşlarınıza göndermek için de ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Kullanımı gayet basit ve birçok akıllı telefonda bu özelliğin ücretsiz olarak sunulduğunu da unutmamak gerekiyor. Teknoloji ile birlikte sunulan ayrıcalıklar da her geçen gün biraz daha artıyor. Akıllı telefon kullanıcısı iseniz ve sizler de görsel kayıtları daha fazla tercih ediyorsanız eğer bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Gayet kolay ve saniyeler içerisinde dilediğiniz her anın kaydını alabiliyor ve sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

 Jestle ile ekran Görüntüsü Alma

 • Ayarlar-ek ayarlar-düğme ve hareket kısa yolları-ekran görüntüsü al
 • Bu adımları takip ederek aktif hale getirdiğiniz takdirde sizler de üç parmağınızı hafif bir şekilde aşağıya kaydırarak ekran görüntüsü alabileceksiniz. Gayet estetik bir hareket ve uygulama işleminin daha kolay olduğunu da unutmamak gerekiyor. Tek bir hamle ile ekran görüntüsü alabilir ve kayıt işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.
 • Xiaomi kullanıcıları için gayet özel bir seçenek ve az önce de bahsettiğimiz gibi dışarıdan bakıldığında diğer yöntemlere kıyasla daha estetik göründüğünü de unutmamak gerekiyor.
 • Ekran görüntüsü aldıktan sonra galeriye gitmeniz gerekiyor. Ayarlarda herhangi bir değişiklik yapmadıysanız eğer aldığınız kayıtların tamamı galeriye kaydedilmiş olacaktır.

Ekran görüntüsü nasıl alınır ya da ekran görüntüsü almak için ne yapmak gerekiyor gibi sorulara tek bir yazı ile yanıt vermek istedik. Xiaomi kullanıcıları bu konuda gerçekten şanslı ve ellerinde birçok farklı alternatif bulunuyor. Sizler de yukarıdaki adımları takip ederek ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu yöntemlerin her biri çok kolay ve saniyeler içerisinde anlık görüntü almanıza yardımcı oluyor.

Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer yukarıda bahsi geçen adımları takip ederek bu eylemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Ve dilerseniz kayıt yerinde değişiklik yapak da mümkün olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu