Mobil

Sony Xperia Format Atma Sıfırlama Resetleme

Akıllı telefonlar arasında üretim yapan birçok farklı marka bulunuyor. Bunlardan birisi de Sony. Daha çok oyun konsolları ve bilgisayarları ile tanıdığımız Sony, son dönemde teknoloji pazarında akıllı telefonlarıyla da yer alamaya başladı. Özellikle Sony Xperia serisi ile bu alanda adından söz ettirmeye başlayan teknoloji devi, bununla beraber sürekli olarak akıllı telefon serisini de geliştirmeye başladı.

Sürekli yeni seri akıllı telefonları ile beraber sektörde yer alan Sony, tabi ki kullanıcıların Xperia serisi akıllı telefonları tercih etmesi için de birçok ayrıcalık sunuyor. Bunlardan birisi de telefonu kolayca sıfırlama ayrıcalıklarının bulunması. Sony Xperia serisinde virüs kaynaklı, güncelleme arızası kaynaklı ya da kullanıcı hatalarından kaynaklı olarak telefon çalışmaz duruma gelirse telefonunuzu kurtarmak için sıfırlama işlemi yapabiliyorsunuz. Birçok akıllı telefon markası tarafından da sunulan bu özellik sayesinde telefonda yaşanan arızaları da giderebiliyorsunuz. Sony akıllı telefonlar için de geçerli olan bu özelliği kullanmak için sıfırlama ayarlarını da bilmek gerekiyor. Sony Xperia serisinde sıfırlama işlemi nasıl yapılacağına bakalım.

Sony Xperia Format Atma, Sıfırlama veya Resetleme Nasıl Yapılır?

  • Sıfırlama işlemi yapmak için öncelikle Sony Xperia telefonunuzdan ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Ayarlar kısmına girdikten sonra ise buradan “yedekle ve sıfırla” bölümüne giriş yapmanız gerekmekte. Yedekle ve sıfırla bölümü telefonu fabrika ayarlarına döndürme işlemi için kullanılacak olan bölüm.

Sony Xperia

  • Daha sonra bu menü üzerinden de “fabrika verilene sıfırla” demeniz gerekiyor. Fabrika ayarlarına sıfırla dediğinizde karşınıza bir uyarı gelecek. Tüm verilerin silineceğini de seçtikten sonra telefonu sıfırla demeniz durumunda sıfırlama işlemi başlamış olacaktır. Sıfırlama işlemi başladıktan sonra ise işlem bittiğinde telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Telefonunuz açıldığında sıfırlama işlemi tamamlanmış olacaktır. Sony Xperia Format Atma, Sıfırlama, Resetleme hakkında aklınıza takılanları bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu