Mobil

Unutulan iPhone Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Apple’ın en başarılı akıllı ürünleri arasında akıllı telefonları açık ara farkla öne çıkıyor. iPhone akıllı telefonlarının bu kadar ön plana çıkması ve akıllı telefon pazarında üst sıralarda yer almasının elbette ki birçok nedeni var. Bunlar arasında en çok dikkat edilen konulardan birisi de Apple’ın iPhone telefonlarla beraber kullanıcılara birçok güvenlik ayrıcalığı sunması.

Sadece iOS işletim sisteminin sağladığı güvenlik ayrıcalıkları değil bunun dışında fiziksel olarak da Apple’ın akıllı telefonlarında birçok güvenlik önlemine yer verdiğini biliyoruz. Bunlar arasında uygulama erişim izinleri, parmak izi, veri kullanım izinleri gibi birçok teknoloji yer alıyor. Bu şekilde önem verilen bir diğer güvenlik önlemi ise kilit ekranı girişleri. Genel olarak artık parmak izi ile yapılsa da hala giriş parolasının da kullanıldığını da söylemek lazım. Bu noktada da yanlış girilen şifrelerde Apple telefonu güvenliğe alıyor. Peki, şifremizi unuttuysak ne yapabiliriz?

iPhone-Şifresi-sıfırlama

  • Şifremizi 6 kez yanlış girmemiz durumunda hemen belirtelim şifre giriş ekranı belli bir süre kilitleniyor. Yanlış girişler devam ettiği sürece kilit süresi de artıyor. Bu nedenle parola unutmanız durumunda yapabileceğiniz en iyi işlem telefonun sıfırlanması. Bu noktada sıfırlama işleminin çok daha kolay olması için iTunes programında daha önce telefonunuzu yedeklemiş olmanız gerekli. Bu şekilde çok daha basit işlemlerle sıfırlamanızı mümkün.
  • Bu noktada daha önce bilgisayarınızla eşleştirdiğiniz iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlamalı ve ardından iTunes programını açmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra cihaz ile iTunes sekronize olacaktır. Daha sonra “Restore iPhone” seçeneğine basarak telefonunuzu sıfırlamanız gerekiyor.
  • Eğer dosya yedekleme yaptıysanız restore işlemi bittikten sonra doğrudan “iTunes yedeğinizi yükleyin” seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu