Mobil

Xiaomi Mi6 Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi6 fiyat ve özellikleri hakkında bilmek istediklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Xiaomi Mi modeli ile birkaç yıl önce telefon piyasasına giriş yaptı. Son zamanlarda akıllı telefon endüstrisinde büyük ilerleme görüyoruz ve Xiaomi’de bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda Xiaomi Mi5 modeli ile fiyat ve performans açısından lider konumda oldu. Harika özelliklere sahip klasik bir cihaz ve fiyat olarak orta seviyedeydi.  Hemen hemen aynı özelliklere sahip Samsung, LG, HTC ve benzeri pek çok rakibinin fiyatının neredeyse yarısı kadardır.

Xiaomi, telefon pazarındaki kalitesini koruyarak dünyanın en hızlı android telefon üreticisi olma yolunda iddialı konumda. Yurt dışından alınan kaynaklara göre Xiaomi Mi6 Kanada ve ABD pazarlarına ilk defa giriş yapacak. Xiaomi Mi6‘nın ucuz fiyat ve üst düzey özelliklerle neler yapacak hep birlikte göreceğiz. Güvenilir kaynaklardan Xiaomi Mi6 hakkındaki bilgileri toparladık ve sizlerle paylaşıyoruz.

Xiaomi Mi6 Özellikleri

Ekran: Kullanıcıların bir telefonda  dikkat ettiği ilk şey ekrandır. Mi6’nın 5.2″4096 x 2160 çözünürlüğe sahip Ultra HD 4K ekran olması bekleniyor. Ayrıca PPI’nin 700’e yakın olması bekleniyor.

İşlemci: Telefon seçiminde en önemli faktörlerinden biri de ne kadar hızlı olduğudur. Yani işlemci gücü ne kadar? Xiaomi Mi6’nın QUALCOMM Snapdragon octa-core işlemci 2,5 GHz işlemciye sahip olması bekleniyor.

Kamera: 23 Mega-Pixel arka kamera ve 7 Mega-Pixel ön kamera olması bekleniyor.

Hafıza: Xiaomi Mi6’nın arttırılabilir 32 GB, 64 GB ve 128 GB hafızaya sahip modeller. RAM 4GB olacak.

Pil: 4000 mAh pil olacak.

Kablosuz şarj etme: Xiaomi Mi6 telefonunuzu sadece 30 dakika içinde% 50 şarj edebilecek hızlı kablosuz şarj ile gelecek.

Tasarım: Telefon metal gövdeye sahip olacak ve arka kısmı cam olacak. Ayrıca goril cam 4, sağlıkla ilgili sensörler, barometre, pusula gibi sensörün dahil edilmesi bekleniyor.

Retina Tarayıcı: Xiaomi Mi6 modelinde parmak izi yerine Retina Tarayıcı özelliği bekleniyor. Mi6’yı açmak, Google Play Store’da uygulama satın alma ve diğer güvenlik parametrelerini doğrulamak için gözünüzü kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi6 Çıkış Tarihi

Çin, Avrupa, Hindistan, ABD ve diğer ülkelerde Haziran 2016’da piyasaya sürülecek.

blank

Xiaomi Mi6 Fiyatı

Bu kadar özelliği görünce fiyatın yüksek olacağını düşünebilirsiniz ama Xiaomi Mi6’nın beklenen fiyatı sadece 399 dolar.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu