Mobil

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme

Pin kodunuzu unuttuğunuz anlarda puk koduna da ihtiyacınız olabiliyor. Eğer size verilen sim kart paketini kaybettiyseniz endişe etmeniz eğerek yok çünkü bu konuda yardım alabileceğiniz birileri muhakkak ki var. Puk kodu öğrenme işleminin nasıl yapılacağını ve yine sizleri nasıl bir sürecin beklediğini hep birlikte incelemeye ne dersiniz?

Her operatör farklı bir hizmet politikasına sahip ve izler de ülkemizde hizmet veren bu firmaların puk kodu konusunda sizlere nasıl yardımcı olacağını aktarmaya çalışacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme

Vodafone, online self servis hizmeti ile birlikte taleplerinize birçok konuda yanıt vermeyi başarıyor. Vodafone self servis de bu hizmetlerden bir tanesidir ve puk kodunuzu da yine bu uygulama aracılığı ile saniyeler içerisinde öğrenme şansına sahip oluyorsunuz. Ayarlarım-hat ayarlarım bölümüne giriş yaptığınız takdirde puk 1 ve puk 2 kodu da yine sizinle paylaşılacaktır.

Online self servis şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor ve eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz yapmanız gereken şey de gayet basittir. 542’yi tuşladıktan sonra çağrı merkezi çalışanları ile irtibata geçebilir ve şifre bilginizi öğrenebilirsiniz.

Sim kar paketiniz yanınızda ise tüm bunlara gerek kalmayacaktır çünkü kartın alt kısmında yer alan puk bölümünü kazdığınız takdirde sizler de bu bilgiye daha kısa süre içerisinde erişim sağlayabileceksiniz. Görüldüğü üzre gayet basit bir süreç sizleri bekliyor ve herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı da düşünmüyoruz.

blank

Turkcell Puk Kodu Öğrenme

Turkcell resmi web sitesini kullanarak sizler de puk kodunuzu kolayca öğrenebiliyorsunuz. Hesabım-ayarlar-puk kodu adımlarını takip edere bu bilgiye ücretsiz bir şekilde ve saniyeler içerisinde erişim sağlayabiliyorsunuz.

Şifrelerinizi bilmiyorsanız eğer 532’yi tuşlayarak çağrı merkezi çalışanlarına ulaşabilir ve personel aracılığı ile de puk bilgisine erişim sağlayabilirsiniz. Personel sizlerden birtakım bilgiler isteyecek ve hat sahibinin siz olduğuna kanaat getirdikten sonra puk bilgisini de paylaşacaktır.

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme

Online işlemler menüsü aracılığı ile puk kodunun yanı sıra cihazlarınıza ait birçok farklı bilgiyi de ücretsiz olarak öğrenebiliyorsunuz. Bunun için yine online işlemler kullanıcı adı ve şifrenizi de bilmeniz gerekiyor ve unuttuğunuz takdirde çağrı merkezi personelinden yardım talep edebilirsiniz.

Puk bilgisinin yanı sıra diğer detay bilgiler de sizinle paylaşılacaktır ancak unutmamanız gereken bir unsur var. Bu bilgileri almak için hat sahibi siz olmalısınız, aksi takdirde güvenlik gerekçesine bağlı olarak herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmayacaktır.

Puk kodu, pin kodunu öğrenmek isteyen hat sahiplerine lazım olabiliyor ancak bazı hatlarda bu tür bir durum söz konusu değildir. Hatalı giriş yapsanız bile bir süre sonra sim kartlarınız aktif hale getiriliyor. Aksi bir durum söz konusu ise puk kodunuz ile birlikte pin kodu bilgisine erişim sağlayarak sim kartlarınızı aktif hale getirebiliyorsunuz.

Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip edip uyguladığınız takdirde sizler de gerekli bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz ve zaten çağrı merkezi personelleri de günün her saati ve haftanın her günü sizlere hizmet vermek adına karşınıza çıkıyorlar.

Puk kodu ile birlikte sim kartlarınıza ait diğer bilgileri de personel aracılığı ile öğrenebilirsiniz. İmei numarası ve garanti numarası sorgu işlemleri de yine çağrı merkezi aracılığı ile çok daha kısa süre içerisinde yapılabiliyor ve bunun için ücret ödemenize de gerek yoktur.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu