Mobil

IPHONE 6 VE ÖZELLİKLERİ

IPHONE 6 VE ÖZELLİKLERİ

Apple firmasının kuşkusuz ki en etkin olduğu alan cep telefonu olmuştur. IPHONE cep telefonları ile teknoloji dünyasını yakından takip eden insanların gönlünde taht kuran Apple IPHONE serisi ile dünya üzerinde en çok kullanılan cep telefonu olmak için sürekli gelişim yapmakla birlikte bu çalışmalarının karşılığını fazlasıyla almaktadır. Stive Jobs’un ölmesi ile IPHONE markasının biteceği ve artık geliştirilemeyeceği düşünülmüştü. Ama Aplle bu düşüncelerin yanlış olduğunu IPHONE’i harika bir şekilde geliştirerek ispatlamaya devam ediyor. Apple firmasının en çok satan ürünü olan IPHONE serisi yenilenen IPHONE 6 modeli ile birçok özelliği de beraberinde getirirken telefon firmaları arasında yükselen yıldız olmanın verdiği keyfi yaşıyor.

 

İki ayrı seçenekle bizlere sunulan IPHONE 6 ve IPHONE 6 Plus modelleri ile son olarak karşımıza çıktı. Apple firmasının en dikkat ettiği özelliklerinden biri olan görüntü kalitesi Retina HD ekran donanımı ile süslediği IPHONE 6 serisinde rakiplerine göre çok daha fazla yükseltildi. Standart IPHONE 6 da 4,7 inçlik ekran tasarlanırken bu özellikle IPHONE 6 Plus modelinde 5,5 inçlik ekran ile daha yüksek çözünürlük sunmakta. Üründe en dikkat çeken özelliklerden biri olan geniş ekrana rağmen kontrastın yüksek olması ve yüksek renk kalitesi ürüne artı katmıştır. IPHONE serisinin eski modellerine göre 6 serisinde tasarımın zarifliği de dikkat çekmektedir.

 

İOS uyumlu çalışan Apple 8 mega piksellik isight kamerası ile profesyonel anlamda çekim yapılmasını sağlarken fotoğraf tutkunlarını da bu anlamda fetih etmeyi planlamış. Daha önce birkaç telefon firmasının modellerine eklediği Touch ID yani parmak izi teknolojisini de zirveye taşıyan IPHONE 6 gereksiz kişilerin özel bilgilerinize ulaşmasını da blokluyor. Geniş düşünülerek tasarlanıp üstün özellikler ile donatılan IPHONE 6 rakipleri arasında teknoloji dünyasında liderlik koltuğuna oturabilmek için tüm imkanlarını seferber etmiş gibi görünüyor.  Araştırma: teknocard.com

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu