Blog

Xiaomi Mi Drone fiyat ve özellikleri

Xiaomi Mi Drone fiyat ve özellikleri

Dünyanın büyük teknoloji devlerinden Xiaomi kendi drone üretmeye başladı. Mi Drone sahip olduğu özellikler ile drone rekabetine yeni bir heyecan getirecektir.

Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi Drone

Xiaomi Başkan Yardımcılarından Hugo Barra tanıtım esnasında Mi Drone ile Facebook üzerinden canlı yayın gerçekleştirdi ve yarım milyon kişi tarafından izlendi.

Xiaomi bu günlerde teknoloji dünyasında birçok kategoride yer almayı başlayan çinli firma son olarak drone dünyasına giriş yaptı. Mi Drone hakkında bir süredir ipuçları veren firma insansız hava aracını resmen satışa sundu. Drone kategorisine donanım tarafından oldukça iddialı bir ürünü, uygun fiyatla giriş yapan Xiaomi, kullanıcıların beğenisini kazanmayı amaçlıyor

Xiaomi Mi Drone ozellikleri

Mi Drone özellikleri neler?

Xiaomi Mi Drone kamerası Full HD ve 4K çözünürlükte 360 derece kameralar bulunan iki farklı versiyonla sunulacak. Cihaz dört pervaneli ve sökülebilir bir yapıya sahip. Kamera ve pervane donanımları sökülebiliyor. Sony tarafından üretilen 720p çözünürlükte canlı yayın gerçekleştirebilen Mi Drone’da 104 derece görüş açısına sahip 12.4 megapiksel çözünürlüğe sahip kamera yer alıyor.

4K Ultra HD çözünürlük ile video kaydı gerçekleştiren kamera RAW formatında fotoğraf da çekebiliyor. Ambarella görüntü işlemcisi kullanılmıştır. Drone’da kamera üç eksenli OIS teknolojisine sahiptir. 5.100 mAh kapasiteli pil ve 140 gram ağırlığında olması, Mi Drone insansız hava aracının 27 dakika boyunca uçmasını sağlıyor.

Xiaomi Mi Drone fiyat

Mi Drone özellikleri arasında GPS, görüntü tabanlı konumlandırma, GLONASS ve otopilot yer alıyor. Drone ile iletişim kopsa dahi otopilot özelliği sayesinde cihaz ilk uçuş yaptığı konuma geri dönüş yapabiliyor. Mi Drone pili azaldığında da ilk kalktığı noktaya otomatik dönebiliyor. Yaklaşık 2 km mesafeden kontrol edilebiliyor. Dilerseniz Xiaomi marka akıllı telefon ile cihazı bir vizör gibi kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi Drone fiyatı

Full HD olan versiyonu 381 dolar, 4K modeli ise 458 dolar.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu