Blog

Wordpress Sitelerin Temaları Nasıl Öğrenilir?

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber blog ve internet sitesi sayıları da sürekli olarak artmaya başladı. Özellikle son birkaç yıldır daha önce eşine pek rastlanılmayan sayılarda site yayının yapıldığını da söylemek gerekiyor. Tabi bu durumda sitelerin yayınlanmasının kolaylaştırılması ve sitelerin artık çok daha kısa sürelerde yayına geçmesi gibi durumlarda oldukça etkili oluyor. İşte bu şekilde sadece dakikalar içerisinde site kurmaya yarayan sistemlerden birisi de Wordpress sistemi. Sadece bir tema ve ücretsiz binlerce eklenti ile oldukça profesyonel siteler kurmaya olanak sağlayan Wordpress sisteminin son dönemde epey kullanılmaya başlandığını da söylemek gerekiyor. Tabi söz konusu sistemi kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken de birçok nokta var. Her ne kadar kolay gibi gözükse de aslında Wordpress sitelerin en zor yanlarından birisi de tema seçimi yapmak. Daha doğrusu tema bulmak. Bu konuda birçok ücretsiz tema hizmeti veren site var. Fakat önemli olan temanın adına ulaşabilmek. Peki, ama beğendiğiniz Wordpress sitelerinin temalarının isimlerini nasıl öğrenebilir? Bu sorunun cevabını arayalım.

  • İlk olarak Google tarayıcısı kullanmanız gerektiğini belirtelim. Öncelikle Google tarayıcısına giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise temasını öğrenmek istediğiniz Wordpress tabanlı siteye giriş yapmalısınız. Wordpress siteye giriş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken CSS kodlarını görüntülemek olacaktır. Bunun içinde klavyeden “CTRL+U” kısayolunu kullanmanız gerekiyor.

Wordpress-tema-öğrenme

  • Şimdi karşınıza bir kod ekranı gelecek. Karşınıza gelen kod ekranı üzerinden ise baş kısımlarda yer alan CSS bağlantı koduna gelmeniz gerekli. Content/themes şeklinde bir link göreceksiniz. Bu linke tıkladığınızda ise tema adresi görüntülenecektir. Bağlantı üzerinden ise temanın adı ve sürüm bilgileri gibi bilgileri de görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu