BilgisayarYazılım

Windows’ta En İyi Android Emülatörleri

Android kullanıcılarının ihtiyacı olan bazı emülatörleri sizler için araştırdık. En iyi android emülatörleri listesi sürekli olarak güncelleniyor ve editörlerimiz, yaptıkları eklemeler ile birlikte bu listeyi her geçen gün daha kalabalık bir hale getiriyorlar.

Bluestacks

Oyuncuların yakından tanıdığı en dikkat çekici ve yine en işlevsel emülatörlerden bir tanesi ile karşınızdayız. Ücretli sürümlerinin yanı sıra ücretsiz olarak fayda sağlayabileceğiniz sürümler de mevcut ve bu konuda da alternatif seçeneklere sahip olması, oyun severleri harekete geçirmiş durumda.

En eski emülatörlerden biri ve Windows mac senkronizasyonu konusunda sıkıntı yaşatmadığını da hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz. 4 Gb gibi boş bir alana ihtiyacınız olacaktır ve sistem gereksinimleri de oldukça mütevazı.

En son android sürümünü çalıştırabileceğini belirtmek isteriz ve bununla birlikte en iyi uyumluluk desteği de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Daha iyi çoklu görev ve daha kusursuz bir deneyim için sizler de bu emülatörü tercih edebilirsiniz.

Memu

Henüz çok yeni bir emülatör ancak kısa süre içerisinde popüler hale gelmeyi başardı ve en önemli unsurlardan bir tanesi de ücretsiz olmasıdır. Android Lollipopu kusursuz bir şekilde çalıştıran emülatörlerden biri ve bu da kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Windows 7 ile birlikte 8.1 ve 10 sürümleri için de kullanılabileceğini hatırlatmak gerekiyor. En az 1 Gb boş sistem belleğine ihtiyacınız olacaktır. Son olarak en az 2 Gb boş disk alanı detayı ile karşımıza çıkıyor. Sistem gereksinimleri konusunda da sizleri yormayacak ve taleplerinize çok daha mütevazı bir şekilde yanıt verecektir. Henüz tanıma ve tanışma fırsatınız olmadıysa eğer sizler de bu deneyim için adımlarınızı bir an önce atabilirsiniz.

blank

Genymotion

Seçeceğiniz herhangi bir telefonu simule edebileceğinizi biliyor muydunuz? Genymotion bu konuda fazlasıyla profesyonel. Android 4.4’ten herhangi bir android sürümüne kadar seçim yapabiliyorsunuz ve bu konuda çok fazla kısıtlama getirmediğini de hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Ücretsiz sürüm ile birlikte ücretli sürümü de mevcut. Ücretsiz sürüm, gps koordinatları, kamera ve pil seviyesi gibi birçok konuda ayrıcalık sunuyor ve bu deneyimi yaşamak isteyenler için yeterli olduğunu düşünüyoruz. Eğer dilerseniz ücretli sürüme de geçiş yapabilirsiniz.

Windows 7 ile birlikte 8, 8.1 ve 10 için kullanımı mümkündür. 400 mb disk alanı ve son olarak 2 Gb ram ihtiyacı karşınıza çıkıyor. sistem gereksinimleri konusunda da abartılı değerlere ihtiyacınız olmayacaktır ve bu da yine en önemli unsurlardan bir tanesidir diyebiliriz.

Nox Player

Uygun ücretsiz emülatörlerden bir tanesidir ve son dönemde kullanıcılar tarafından çok daha sık tercih edildiğini ve hatta tavsiye edildiğini de görebiliyoruz. Barındırdığı çok fazla özellik var ve yeni emülatörlere karşı direnmeye ve savaş vermeye devam ediyor.

Windows xp kullanımı için uygundur ya da yeni işletim sistemleri için de tercih edebileceğinizi belirtmek isteriz.

Minimum 1.5 Gb Ram ihtiyacı doğuyor ve sistem gereksinimleri konusunda yine mütevazı bir isim olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz.

Depolama alanına baktığımızda ise minimum 1.5 Gb’lık alan ihtiyacı doğuyor: Tavsiye edilen değer ise yine birçok farklı kaynakta 4 Gb olarak karşımıza çıkıyor.

Sanallaştırma teknolojisi ile birlikte fayda sağlayabileceğiniz bir diğer özellik daha karşınıza çıkacaktır.

Performans konusunda sizleri sıkıntıya sokmayacağının sözünü veriyoruz ve kullanıcı yorumlarını incelediğinizde bunu sizler de net bir şekilde görebileceksiniz. Kullanım kolaylığı ile birlikte hızlı destek detayı da bu emülatörü tercih etmeniz adına yeterli olacaktır. En iyi android emülatörleri listesine eklemeler yapılabilir ve yine editörlerimiz bu paylaşımlara devam edeceklerdir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu