BilgisayarMobilYazılım

Telefon ve Bilgisayarda Ekran Videosu Çekme

Telefon ve bilgisayara kullanıcılarının merak ettiği sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz… Telefon ve bilgisayarda ekran videosu çekme işleminin nasıl yapılacağına değineceğiz ve bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Cihazlarınız aracılığı ile izlediğiniz bir vidyo ilginizi çekebilir ya da ilerleyen zamanlarda ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz görüntüleri artık sizler de ekran görüntüsü olarak alabiliyor ve dilediğiniz birime kaydedebiliyorsunuz. Bunun için cihazlarınızdan direkt olarak fayda sağlamanız ne yazık ki mümkün değil ancak uygulama desteği alarak bunu yerine getirebiliyorsunuz ve şu an için piyasada ücretsiz olarak hizmet veren sayısız uygulamanın olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Bilgisayar Kullanıcıları için Tavsiye Edilen Uygulamalar

Bilgisayar ekranlarınız aracılığı ile takip ettiğiniz videoları kaydetmek için kullanabileceğiniz sayısız uygulama var. Bu uygulamaların bazıları profesyoneller için üretilmiş durumda ve yüksek rakamlar ile satışa sunulduklarını da görebiliyoruz ancak merak etmeyin, anlık kullanım için geliştirilen ücretsiz uygulamalar da fazlasıyla işinize yarayacak ve taleplerinize en iyi şekilde yanıt verecektir. Dilerseniz bu uygulamalara da hep birlikte göz atalım.

Bandicam:

Ücretsiz olarak hizmet veren bu uygulama, çok sayıda bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih ve tavsiye ediliyor. Kullanımı gayet basit olan program sayesinde sizler de vidyo kaydetme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Uygulamayı açtığınız anda bilgisayar ekranınızı kayıt altına almak adına record butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu esnada dilerseniz bilgisayarlarınızdaki diğer işlemlerinizi de yapabilirsiniz ve uygulama arka planda da çalışmaya devam edecektir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu uygulama için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor ve tamamen ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Camtasia Studio

Profesyonellerin en çok tercih ettikleri uygulamalardan bir tanesi olan camtasia, daha detaylı bir program olarak karşımıza çıkıyor. Profesyonel bir süreç takip etmek isterseniz eğer kesinlikle bu uygulamayı tavsiye ediyoruz. Uygulamayı indirip kurduktan sonra record butonuna basmanız yeterli olacaktır ve ilgili video direkt kayıt altına alınacaktır.

Mobil Cihazlar için Tavsiye Edilen Kayıt Programları

Screen Cast

Mağazalardan ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu program da yine sayısız insana ulaşmayı başarmış olan ve tavsiye edilen uygulamalardan bir tanesidir. Uygulamayı indirip kurduktan hemen sonra record butonu ile birlikte var olan ekranı kapsayabiliyor ve yine ekrandaki görüntüyü de kayıt altına almaya başlıyorsunuz. Kayıt yeri olarak kendi dosyasını oluşturuyor ancak bu dosyayı dilediğiniz yere taşıyabilir ve hatta galerilerinize de aktarabilirsiniz.

Orijinal olmasının yanı sıra cihazlarınıza herhangi bir şekilde zarar vermeyeceğini biliyor olmak da bu programı daha popüler hale getiriyor. An itibarıyla en çok indirilen uygulamalardan biri ve kullanımı da gayet basit bir programdır.

Mağazayı İnceleyin

Yukarıda bahsi geçen uygulama dışında herhangi bir tavsiyede bulunmayacağız çünkü mağazada yer alan diğer uygulamalar ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda sorumluluk almak istemiyoruz ancak şöyle bir tavsiyede bulunabiliriz: Cihazlarınız aracılığı ile mağazalarınızı ziyaret edin ve yorumlar doğrultusunda sizler de uygun olduğunu düşündüğünüz bir programa ulaşabilirsiniz.

Bu konudaki araştırmalarınızı iyi yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü bu tür programların büyük bir kısmı çok fazla izin talep ediyor ve bu da cihazlarınızın ele geçirilmesini daha kolay hale getiriyor. Dikkatli olmakta fayda var ve güvenilir programlar dışında herhangi bir programı tercih etmemeniz kesinlikle cihazlarınızın lehine olacaktır. Screen Cast, editörlerimizin onayını alan ve aynı zanda akıllı telefonlarınızı da yormayacak olan bir uygulamadır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu