Yazılım

İlkokullara Yazılım Dersi Geliyor!

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzun dönemdir düşünülen Yazılım dersi, artık ilkokul ve ortaokul çağında ki pek çok öğrencinin de dersi haline dönüşüyor!

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim Bakanlığına bu konu hususunda başvuru yaptı ve olumlu karşılandı. Kodlama derslerinin artık ilkokul öğrencilerine sunulması ile beraber gelecekte de pek çok iş imkanının aktif olacağını vurgulayan Fikri Işık, “böylelikle Dünya çapında çalışabilecek pek çok öğrenci yetiştirebiliriz” açıklamasında bulundu. Üniversite de seçmeli olarak bu bölüm dersini almak mümkün ve henüz böyle bir yenilik Türkiye de uygulanmış değil. fakat söz konusu olması durumunda gelecek çağımızın önemli unsuru olan bilgisayarı daha fazla çözümleyebilme ve onun üzerinden iş imkanı elde etmek fazlası ile kolay olacak. Bakalım yeni teknoloji ile beraber ilkokullu öğrencilere bu imkan ve fırsat sunulacak mı?

 

İlkokullara Yazılım Dersi Geliyor.

 

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu