BilgisayarYazılım

Windows Siyah Ekran Çözümü

Birçok Windows kullanıcısının yaşadığı sorunlardan bir tanesini bugün çözümlemek istiyoruz ve windows siyah ekran çözümü başlığı altında yer alan adımlar emin olun sizleri de sonuca götürecektir. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Siyah ekran ile karşı karşıya geldiğinizde far imlecinin ekrana gelmesini bekleyin.

İmleci gördükten sonra Kontrol+ESC kombinasyonunu kullanın.

Şifre ekranına şifre girmeniz gerekecektir ancak malumunuz siyah ekrandasınız ve yazdıklarınızı ne yazık ki göremeyeceksiniz. Dikkatli bir şekilde şifrenizi girmenizi istiyoruz.

Şifre girişi sonrası Enter tuşuna basın ve bu sayede Windows’a giriş yapmış olacaksınız. 30 saniye kadar bekleyin ve henüz giriş gerçekleşmediyse Windows+P kombinasyonu ile devam edin. Sonrasında aşağı ok tuşuna iki kez basmanız gerekecektir. Tüm bu adımları uygulamanıza rağmen henüz giriş yapamadıysanız ve siyah ekran sorunu devam ediyorsa bir diğer alternatifi deneyebilirsiniz.

blank

Hızlı Ön Yüklemeyi Devre Dışı Bırakmak

Windows siyah ekran çözümü için önerebileceğimiz bir diğer alternatif ise hızlı ön yüklemeyi devre dışı bırakmak olacaktır. Bunun için güvenli mod üzerinden hareket etmeniz gerekiyor.

Sorun giderme-gelişmiş seçenekler-Başlangıç ayaları ile birlikte yeniden başlatmayı deneyin ve sonrasında bilgisayarınız başladığında karşınıza birtakım seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasından Güvenli modu seçin ve onay verin.

Windows+S kombinasyonu ile birlikte güç ayarları yazın ve listeden güç ve uyku butonuna tıklayın.

Ek güç ayarları ile devam edin.

Mevcut olmayan ayarları değiştir sekmesi ile devam ediyoruz.

Hızlı başlangıç seçeneğini deaktif hale getirmek için yanında yer alan tik işaretini kaldırın ve son olarak değişiklikleri kaydet butonuna basın.

Bu özelliği deaktif hale getirdikten sonra sorunun tam manasıyla çözülebilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Otomatik olarak yeniden başlatma ne yazık ki söz konusu değil bu yüzden işlemli manuel olarak yapanız gerekiyor. Yeniden başlatma tamamlandıktan sonra sorununuz çözülmüş olacaktır. Eğer tüm bu adımlara rağmen sorun devam ediyorsa bir başka alternatif daha söz konusu ve dilerseniz bu alternatifi de hep birlikte inceleyelim.

Başlangıç Onarımı

Windows siyah ekran çözümü için uygulamanız gereken son bir yöntem daha var.

Ön yükleme esnasında bilgisayarlarınızı birkaç kez de olsa yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Gelişmiş seçenekler ve hemen ardından başlangıç onarma giderme butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bu adımları yerine getirdikten sonra sistem sizleri yönlendirecek ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini de detaylı bir şekilde aktaracaktır. Sorunun çözümünde etkili bir yöntem olduğunu belirtmek gerekiyor ancak tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ediyorsa bir bilgisayar tamircisinden ya da daha profesyonel bir isimden yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Eğer garanti devam ediyorsa markaya ulaşarak da yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu