Diğer

Windows 10 Tablet Moduna Nasıl alınır?

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 artık sadece standart bilgisayarlarda yer almıyor. Bunun yanında 2’si 1 arada olarak bilinen hem dokunmatik kontrole sahip olan hem de standart bilgisayar olarak kullanılan bilgisayarlarda da Windows 10’un kullanıldığını biliyoruz. Haliyle artık bu cihazlarda da Windows 10 işletim sisteminin kullanılmasıyla beraber Microsoft tarafından da bu cihazlara uygun yenilikler sunulduğunu da biliyoruz.

Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan ayrıcalıklardan birisi de tablet modu ayrıcalığı oldu. Dokunmatik ekran olmasa da kullanabileceğiniz tablet modu sayesinde bilgisayarın ana ekranını tablet şeklinde kullanmanız mümkün oluyor. Böylelikle özellikle dokunmatik bilgisayarlarda tablet modu kullanmak kullanıcılara epey bir kolaylık sağlıyor. Peki, tablet modunu nasıl açarız daha detaylı bakalım.

Windows 10 Tablet Moduna Alma

  • Öncelikle Windows ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Windows ayarlar menüsüne girebilmek için ise başlat menüsüne girmeniz ve ardından da buradan ayarlar sekmesini seçmeniz gerekiyor. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ise Windows ayar penceresi karşınıza gelecek.

Windows-10-Tablet-modu

  • Windows ayar penceresi üzerinden ise yapmanız gereken “sistem” ayarlarına girmek. Sistem ayarlarına girdikten sonra ise karşınıza bir dizi yeni ayar menüsü gelecek. Sol kısımda yer alan menüden ise yapmanız gereken ise “tablet ayarları” kısmına girmeniz gerekiyor. Tablet ayarları kısmında tablet modu ayarlarını da düzenleyebiliyorsunuz. Buradan tablet modunu açık konuma getirmek için ise sağ kısımdan tablet modunu açık hale getirmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Windows 10 tablet modu üzerinden çalışmaya başlayacak. Söz konusu özelliği kapatmak ve tablet modunda hangi ayarlamaların yapılacağını da yine aynı ayar sayfası üzerinden düzenleniyor. Eğer özelliği yeniden kapatmak istiyorsanız da yine bu ekran üzerinden açık konuma getirdiğiniz tablet modunu kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu