Diğer

Microsoft Word Otomatik Düzeltme Ayarları Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde kullanım oranlarına bakıldığında en çok kullanılan işletim sisteminin Windows işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Linux ve OSX işletim sistemlerine göre çok daha fazla kullanım oranı olan Windows işletim sisteminin bu kadar çok tercih edilmesinin de birçok nedeni var. Bu nedenler arasında en çok dikkat çekeni ise Windows’un sunduğu yardımcı yazılımların oldukça etkili olması. Özellikle tüm ofis işlemlerini yerine getirmek için kullanılan Microsoft Office programı da işletim sistemini diğer işletim sistemlerinden bir adım öne çıkarıyor. Office programlarının sürekli olarak güncellenerek yeni özellikler kazanması da bu durumda epey bir etkin rol oynamayı da başarıyor. Zira son yayınlanan versiyonlarla beraber özellikle Office programları arasında en çok kullanılan program olarak bilinen Word yazı programının piyasadaki en iyi programlardan biri haline geldiğini de söylemek gerekiyor. Zira son versiyonlarında Word programının otomatik yazı düzeltme gibi birçok yeni özellik kazandığını biliyoruz. Söz konusu özellikle beraber rakiplerini de geride bırakmayı başaran Word’ün güncel otomatik düzeltme özelliğini kullanmak için ise bazı ayarlamalar yapmak gerekiyor. Peki, Word üzerinde bu ayarları nasıl yaparız? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi öncelikle bir Word sayfası açmanız gerekiyor. Ardından ise üst menüde yer alan Dosya sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Şimdi ise açılan menüden “seçenekler” kısmına giriş yapıyoruz. Bu yolu izledikten sonra ise karşınıza bir ayar penceresi gelecek.

Word-yazı-denetimi

  • Karşınıza gelen ayar penceresi bölümünün sol kısmından ise “yazım denetimi” sekmesine girmeniz gerekecek. Yazım denetimi kısmına girdikten sonra ise “Word içinde yazımı ve dilbilgisini düzeltirken” menüsü altında bulunan seçeneklerden size uygun olanları işaretleyip ardından kayıt etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu