Yazılım

Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Windows’ un yeni sürümü olarak piyasaya çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz Windows 10’ un deneme sürümü olarak tabir edilen sürümü siz teknoloji severlerin hizmetine sunuldu. Üstelik bu deneme sürümü ücretsiz olarak indirilip, kullanılabilecek. Son derece basit işlemler ile bilgisayarınıza indirebileceğiniz Windows 10’ un kurulumunu merak eden okurlarımız için, Windows 10 kurulumu nasıl yapılır yazımızı paylaşıyoruz.

İlk olarak, kurulumu yapmadan hangi bit’ te kullanacağınızı seçin. Bunun için iki adet seçenek geliştirilmiş; 32 bit ve 64 bit.  Karar verdikten sonra ilgili linklere tıklayarak istediğiniz bitteki dosyayı bilgisayarınıza indirme işlemine geçebilirsiniz.

Tıkladığınız ve bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyayı, USB ya da DVD’ ye yazdırarak yükleyebilmeniz mümkün. Ancak eğer ki, doğrudan kullanma gibi bir niyetiniz varsa USB ya da DVD’ ye yazdırmanıza gerek yok. İndirdiğiniz dosyanın içinden Setup.exe’ yi çift tıklayın ve kuruluma başlayın.

Fakat önceki işletim sisteminizi kullanmak istemiyor iseniz, yeni Windows 10’ununuzu USB ya da DVD üzerine yazdırmak zorundasınız. Bu noktadan sonra size düşecek pek de bir işlem yok. Sadece açılan ve kaşınıza gelen pencereleri ileri butonuna basarak ilerleteceksiniz. Daha sonra bilgisayarınız kurulumu tamamlamak için yeniden başlatılacak ve açıldığında sizden bir kullanıcı adı belirlemenizi isteyecek. Kullanıcı adınızı da girdikten sonra artık deneme sürümünüz Windows 10’ u keyifle kullanabilir ve ilk deneyimleyenler arasında olabilirsiniz.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu