Yazılım

Fotoğraf Kalitesi Arttırma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya paylaşımlarında ve özellikle instagram gibi mecralarda fotoğraf kalitesinin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Fotoğraf kalitesi arttırma yöntemlerini kullanarak, insanların karşısına daha dikkat çekici ve daha kaliteli görüntüler ile çıkabilirsiniz.

Yalnızca sosyal medya değil, görsel çalışmalarınızda da fotoğraf kalitesi arttırmaya ihtiyacınız olacaktır. Ücretli uygulamalardan bahsetmeyeceğiz ancak dilerseniz araştırmalarınızı bu doğrultuda da yapabilirsiniz.

blank

Fotoğraf Kalitesi Arttırma

Şimdi dilerseniz ücretsiz bir web sitesinden bahsedelim ve kalite arttırma işleminin nasıl yapılacağına hep birlikte göz atalım.

1. https://letsenhance.io/login adresini kullanabilirsiniz. Şu an için ücretsiz hizmet veren ve fotoğraf kalitesi arttırma konusunda bir hayli başarılı olan mecralardan bir tanesidir. Sizlerden herhangi bir ücret talep etmediklerini de hatırlatmak isteriz ve zaten incelemelerinizi yaptığınızda bunu daha net bir şekilde görebiliyorsunuz.

2. Siteye üye olmanız gerekiyor ancak dilerseniz Facebook hesaplarınız ile de sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

3. 2 farklı filtre karşımıza çıkıyor ve bu filtrelerden dilediğinizi kullanabiliyorsunuz.

4. Burada yani bu adresteki en önemli özelliklerden bir tanesi ise resmin boyutunu arttırmıyor olmasıdır. Sektörde bu hizmeti sunan birçok farklı adres ve uygulama var ancak düzenleme yapıldıktan sonra fotoğrafın boyutu inanılmaz bir şekilde artıyor ve bu da kayıt ya da depolama işlemini daha sıkıntılı hale getirebiliyor.

5. Bu adres sayesinde sizler de boyuta çok fazla dokunmadan fotoğraflarınızın kalitesini en iyi şekilde arttırabileceksiniz.

Instagram Paylaşımları Artık Çok Daha Dikkat Çekici!

Instagram fenomenlerinin hesaplarını incelerseniz eğer gerek kamera açısı gerek fotoğraf kalitesi bakımından muazzam bir görüntünün yer aldığını fark edeceksiniz. Bunun için özel uygulamalardan faydalanmaya devam ediyorlar ve sizler de yukarıda bahsettiğimiz ücretsiz adresi kullanarak fotoğraflarınızı çok daha kaliteli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Fotoğraf kalitesi arttırma, instagram kullanıcıları için daha önemli olduğunu düşünüyoruz ve hesaplarınızı da daha dikkat çekici hale getireceğinden şüphemiz yok. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bu ayrıcalığı sunan çok fazla web sitesi ve uygulama var ancak bir miktar ücret talep ettikleri için çok fazla tercih edilmiyorlar.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu