Yazılım

Windows 10 İçin Microsoft’tan Teknik Destek Nasıl Alınır?

İşletim sistemi kullanım oranlarına bakıldığı zaman Microsoft’un geliştirdiği Windows işletim sistemi serisinin açık ara önde olduğunu görebiliyoruz. Öyle ki son yayınlanan Windows 10 sürümüyle beraber de yeni nesle geçiş yapan yazılım devinin artık iyiden iyiye işletim sistemini kullanan kullanıcı sayısını da arttırdığını söylemek gerekiyor. Genel kullanım verilerine de bakıldığı zaman sektörün yarısından çoğunu elinde bulunduran Microsoft’un en çok son serisi Windows 10 üzerinde durduğunu da söylemek gerekiyor.

Özellikle yıl dönümü güncellemesi ve ekstra kullanım paketleri gibi yenilikler sayesinde Windows 10 işletim sisteminin de bir hayli geliştirildiğini söylemek gerekiyor. Tabi tüm bu güncellemelerin henüz yeni yeni dağıtılıyor olması ve yıl dönümü güncellemesi içerisinde de bazı hataları bulunmasıyla beraber birçok kullanıcının da son serinin güncellemesinden sonra mağdur olmaya başladığını da söyleyebiliriz. Özellikle yeni güncellemenin kamera özelliklerini bozduğunun açıklanmasıyla beraber Microsoft’a bir nebze tepki gösterildiğini de söylemek gerekiyor. Tabi tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek için de yazılım devi teknik destek aşamasında kullanıcıların daha etkili çözümler alması için hizmetlerini genişletmeye başladı. Özellikle son dönemde Windows 10 üzerinden yaşanan sorunların çözülmesi için teknik destek hizmetlerinin verilmeye başlandığını da belirtelim. Windows 10 için doğrudan Microsoft tarafından nasıl destek alırız daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle hemen belirtelim Windows 10 için destek almak istiyorsanız kullandığınız işletim sisteminin mutlaka orijinal olması gerekiyor. Crakli işletim sistemleri için böyle bir hizmet yok. İşletim sisteminiz orijinal ise yapmanız gereken doğrudan 444 67 87 numarasından resmi Microsoft Türkiye destek hattını aramanız lazım.

Windows-10-destek

  • Ardından ise bilgisayarda kullandığını işletim sisteminin şifresini verip sorununuzu belirtmeniz yeterli olacaktır. Doğrudan bilgisayarınıza bağlanarak ya da sorun çözümü i.in teknik destek verilerek bilgisayarınızın işletim sistemi kaynaklı sorunları çözülüyor.

Bir Yorum

  1. Bilmyeyen arkadaşlarım için güzel olmuş. Zaten çoğu kişi modemin admin paneline bile bağlanamıyor bu sayede girebilir diye düşünüyorum, tekrar makale için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu