Yazılım

Windows 10 Donma Sorununu Gideren Güncelleme Nasıl Yapılır?

Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemi birçok yeni özellikle beraber geldi. Sadece uygulama konusunda ya da sadece işletim sistemini hızlandırma konusunda değil bunun dışında kullanıcılara birçok yeni özellikte sunan işletim sistemi Windows 10 ile beraber Microsoft’un bazı ilklere de imza attığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada Windows 10 işletim sisteminin ücretsiz olarak dağıtılması da Microsoft’un ilk defa denediği bir işlem olarak öne çıkmıştı.

İşletim sistemi konusunda birçok ilke imza atan Windows 10 işletim sisteminin geçtiğimiz günlerde ücretli olmasıyla beraber yıl dönümü güncellemesini de yayınladığı açıklanmıştı. Yeni güncelleme beraber çok daha işlevsel hale gelen Windows 10 işletim sisteminin söz konusu güncellemeden sonra ise birçok sorunun da ortaya çıktığını söylemek gerekiyor. Özellikle yeni güncelleme sonrasında işletim sisteminde yaşanan donma sorunlarının epey bir artmaya başladığını da belirtelim. Yaşanan tüm bu donma sorunlarının neticesinde Microsoft sorunu çözebilmek için de yeni bir güncelleme daha yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber donma sorunlarını en aza indiren Microsoft’un yeni güncellemesini yaparak donma sorunlarını nasıl çözeriz daha detaylı olarak bakalım.

  • Bunun için öncelikle yapmanız gereken işlem başlat menüsüne giriş yapmak. Sol alt kısımda yer alan başlat menüsüne tıkladıktan sonra açılır menüden ise “ayarlar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ise açılır menüden ise “güncelleştirme ve güncelleme” bölümüne girmeniz gerekiyor.

Windows-10

  • Güncelleştirmeleri kontrol et dediğiniz de ise kısa bir aramadan sonra sistem için yayınlanan yeni güncellemede ekrana gelecektir. Karşınıza gelen ekrandan güncellemeleri yükle demeniz durumunda kısa süre içerisinde yeni güncelleştirme yüklenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu