Blog

Wifi Simgesi Gözükmüyor?

Wifi simgesini görüntülemekte sorun yaşıyor ve internete bağlanamıyorsanız eğer az sonra sunacağımız çözüm yöntemlerini eksiksiz uygulayarak sorundan kurtulabilirsiniz. Wifi simgesi gözükmüyor şikayetleri ile çok sık karşı karşıya geliyoruz. Bunun birden çok nedeni olabilir ve nedeni tespit ettikten sonra sorunu çözümlemek emin olun çok kolay. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Ağ Durumuna Bağlı Sorunlar

  • Ağ ve paylaşım merkezine giriş yapalım.
  • Buradan ağ ayarlarını değiştirin butonu ile devam edeceğiz ve hemen alt kısımda yer alan sorunları giderin butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Sorun gider sayfasındasınız ve bu sayfa üzerinden internet bağlantıları butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Son olarak yapmanız gereken şey ise sorun gidericiyi çalıştır butonunu kullanmak olacaktır.
  • Sorun giderici, an itibarıyla var olan ya da tehdit algısı oluşturan sorunları en hızlı şekilde tespit ediyor ve çözüp çözmeme konusunda sizden onay talep ediyor. Onay verdiğiniz takdirde ilgili sorun kısa süre içerisinde çözümlenecek ve sizler de wifi simgesini yeniden görüntülemiş olacaksınız.

wifi-simgesi-gozukmuyor

Ağ Ayarlarını Yeniden Çalıştırmak

  • Ağ ayarları ile ilgili problemler ana kaynak olabilir ve bu sorunu tespit ettiğinizde de mutlaka bir çözüm yöntemi karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz vakit kaybetmeden bu yöntemlere değinelim.
  • Arama bölümüne çalıştır yazalım ve hemen ardından enter tuşuna basalım.
  • Çalıştır kısmında ‘’Services.msc’’ yazıp onay verelim.
  • Hizmetler menüsüne ulaşacaksınız ve buradan ağ bağlantılarına tıklamanız gerekiyor.
  • Tebrikler! Artık ağ bağlantılarını ve simgeyi görebileceksiniz ve bahsettiğimiz yöntem en etkili çözüm önerilerinden bir tanesidir.

Yeniden Başlatma

Her ne kadar çok klişe bir yöntem olsa da cihazlarınızdaki problemi ortadan kaldırmak ve en azından anlık çözüm üretmek adına sizler de yeniden başlatma tercihinde bulunabilirsiniz. Bilgisayar kendini sıfırlıyor ve var olan bazı sorunlar bu şekilde gideriliyor. Hali hazırda bu yöntemi denemenize rağmen sorun devam ediyorsa bir diğer çözüm yöntemine göz atalım ve sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Virüs Programları

Cihazlarınızda kurulu olan virüs programları, çoğu zaman cihazın işleyişini olumsuz etkiliyor ve bazı programların çalışmasına da engel oluyor. İnternet bağlantınızın ara ara kesişmesi ve daha da önemlisi wifi sembolünün görünmüyor olması da buna bağlı bir sorun olabilir. Virüs programlarını devre dışı bırakın ve hatta mümkünse silmeyi deneyin. Muhtemelen sorun çözümlenecek ve şikayetleriniz de sona erecektir.

Virüs programları her ne kadar faydalı ve işlevsel gibi görünse de bir süre sonra cihazlarınıza zarar verebiliyor ve bu tür durumlarda kullanmamanız tavsiye ediliyor. Sektördeki programların büyük bir kısmı ne yazık ki cihaz işleyişinde pay sahibi ve bu da kullanıcıları tedirgin eden unsurlardan bir tanesidir.

Servis Desteği

Tüm bu yöntemlere rağmen herhangi bir şekilde çözüm üretemiyorsanız eğer format atmayı da deneyebilirsiniz. Devam eden sorun durumunda ise servis hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Her ne kadar çözülebilir bir sorun gibi görünse de amatör müdahaleler yüzünden sonuç elde edemiyor olabilirsiniz.

Servis ekipler gerekli incelemeleri yaptıktan hemen sonra çözüm üretecek ve cihazlarınızı sorunsuz bir şekilde sizlere teslim edecektir. Wifi simgesinin gözükmemesi, internet bağlantısında sıkıntı yaşamanıza ve ilgili ağlara ulaşmanıza da engel olacaktır. Küçük bir sorun değil ve bu yüzden vakit kaybetmeden profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede sizler de sorundan kurtulacak ve yeniden internet ile tanışma fırsatı elde edeceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu