Blog

iOS 10.0.2 Güncellemesi İle Beraber Gelen Yenilikler Neler?

Apple’ın hem akıllı telefonlarında hem tabletlerinde hem de bilgisayarlarında kısacası hemen her ürünün de kendi geliştirdiği işletim sistemlerini kullanması markanın bu alanda sürekli yeni haberlerle gündeme gelmesine neden oluyor. Zira işletim sistemlerinin yeni versiyonları ile beraber Apple’ın sürekli olarak kullanıcılara yeni özellikler sunması da teknoloji devinin bu kadar çok ilgi çekmesinin ana nedenleri arasında gösterilebilir.

Tüm bunlarla beraber yeni seri işletim sistemleri ile artık yavaş yavaş donanım ürünlerinin bile önüne geçen yazılımlar yapan Apple’ın kullanıcılara sunduğu son işletim sistemi ise iOS 10 olmuştu. iPhone akıllı telefonları ve iPad tabletleri için yayınlanan yeni seri işletim sistemiyle beraber bu alanda en başarılı markalardan da biri olmayı başaran Apple’ın son işletim sistemi iOS 10’un her ne kadar kullanıcılara yenilikler sunduğunu söylesek de söz konusu işletim sisteminin hala ciddi sorunları olduğunu da biliyoruz. Yaşanan bu sorunlar nedeniyle de birçok iPhone kullanıcısı yeni seri işletim sistemine geçmeme kararı almıştı. Apple ise tüm bu sorunları çözmek ve çok daha kararlı bir işletim sistemi yayınlamak için harekete geçmişti. Zira dev marka yaptığı açıklamada çok kısa süre içerisinde iOS 10 işletim sistemi için beklenen düzeltme güncellemelerinin geleceğini de açıklamıştı. Nitekim açıklamalardan çok kısa bir süre sonra beklenen güncellemelerin ilki de yayınlandı. iOS 10.0.2 olarak yayınlanan yeni güncelleme ile beraber artık işletim sisteminde yaşanan birçok sorunun da giderildiği belirtildi. Yeni güncelleme ile beraber iOS 10’a ne gibi yenilikler geliyor ve hangi hatalar düzeltiliyor bakalım.

  • iOS 10.0.2 işletim sisteminin en büyük artılarından birisi söz konusu işletim sisteminin kulaklık sorununu çözmesi oldu. Zira yayınlanan yeni güncelleme ile beraber kulaklıklarda yer alan ses açma ve ses kapama tuşlarının çalışmama sorunlarının düzeltildiği de belirtiliyor

iOS 10.0.2

  • FICloud sisteminde yaşanan fotoğrafla uygulamadan atma sorunu kesin olarak çözüldü.
  • Tüm bunların dışında kamera modunda ve bağlantı modları konusunda da yeni düzenlemeler yapıldığını da belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu