Blog

Wifi Şifremi Unuttum!

Ağ şifresini unutanlar için basit çözüm önerileri sunacağız. Wifi şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız eğer sizle de az sonra bahsedeceğimiz yöntemleri takip edebilir ve uygulayabilirsiniz. Endişe edilecek bir durum söz konusu değil ve basit yöntemler neticesinde kaldığınız yerden internete erişim sağlayabilecek ve bağlantı kuracaksınız.

Malumunuz internet bağlantısı olmadan hiçbir şey yapamıyoruz ve yeni dönemde bu durum daha net bir şekilde hissediliyor. Peki ya Wifi şifresini unuttuğumuzda? Gelin hep birlikte neler yapabileceğimize göz atalım ve bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulalım.

Windows Kullanıcıları için Wifi Şifremi Unuttum!

1. Görev çubuğunda yer alan kablosuz ağ simgesine tıklayalım ve devam edelim…

2. Hemen arından ağ ve paylaşım merkezini açarak ilerleyelim.

3. Sol kısımda bağdaştırıcı ayarlarını değiştir seçeneğini göreceksiniz ve bu butona tıklamanız gerekecektir.

blank

4. Kablosuz ağ bağlantısı butonuna iki kez tıklayalım ve karşımıza çıkacak pencereden kablosuz özelliklerini seçelim.

blank

5. Güvenlik sekmesine geçiş yaptıktan hemen sonra karakterleri göster demeniz yeterli olacaktır. Artık şifrenizi öğrenebilir ve giriş yapabilirsiniz.

6. Ekstra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır ya da bir program indirmeniz de gerekmiyor. Üçüncü parti yazılımlara ihtiyacınız olduğunu söyleyen kaynaklara itimat etmeyin çünkü buna ihtiyacınız olmayacaktır.

Mac Kullanıcıları için Wifi Şifremi Unuttum!

  • Üst kısımda yer alan wifi butonuna tıklayarak başlayalım.
  • Ağ tercihlerini açalım.
  • Karşımıza çıkacak pencere üzerinden şifreyi göster butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.
  • Şifreniz gösterilecek ve kayıt altına alabileceksiniz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi ne yazık ki birçok kaynak bu işlemin çok zor olduğunu ve program desteği almanız gerektiğini söylüyor ancak buna gerek yok. Wifi şifremi unuttum nasıl bulabilirim diyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterlidir. Bunun dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek yok!

Wifi Şifresini unutma sebepleri başında genellikle bilgisayar kullanıcıları otomatik olarak bağlan seçeneğini aktif hale getiriyorlar ancak format attığınızda ya da ağı unut dediğinizde şifre isteyebilir. Bu tür anlarda şifrenizi hatırlayamazsınız eğer bahis geçen yöntemleri uygulamanız istenecektir. Doğru uygulama ile birlikte sizler de şifre hatırlatma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu