Sosyal Medya

Whatsapp’ta Toplu Mesaj Gönderme

En güçlü ve en popüler iletişim kanallarından bir tanesi olan Whatsapp, kullanıcılarına muazzam fırsatlara sunmaya devam ediyor. Whatsapp’ta toplu mesaj gönderme nasıl yapılır sorusuna yanıt arayacağız ve daha da önemlisi bu soruya verebileceğimiz harika bir yanıt var

Bildiğiniz gibi internet bağlantınızın olduğu her noktadan, yakın çevreniz ile iletişim kurabiliyor ve Whatsapp uygulaması sayesinde hem metin hem ses hem de görüntü gönderebiliyorsunuz. Hiçbir ücret ödemeden indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde sizler de günü daha keyifli hale getirebilir ve arkadaşlarınız ile sohbet etme fırsatı bulabilirsiniz.

Bu uygulama ile birlikte daha kalabalık gruplara da ulaşabiliyorsunuz ve bunu saniyeler içerisinde yerine getirebilmek de mümkündür. Toplu mesajdan bahsediyoruz ve tek tek kişi seçip ilet demenize de gerek kalmayacaktır. Android ve ios kullanıcıları için aynı durum geçerli ve sizler de saniyeler içerisinde toplu mesaj gönderme şansına sahipsiniz. Bunun için herhangi bir program ya da yazılım desteğine de ihtiyacınız olmayacaktır.

Whatsapp’ta Toplu Mesaj Gönderme

Whatsapp tarafından sunulan bu ayrıcalık, milyonlarca insan tarafından sıkça tercih ediliyor ve dilerseniz sürecin nasıl ilerlediğine de hep birlikte göz atalım ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapalım.

blank

1. Akıllı cihazlarınız üzerinden Whatsapp uygulamasına giriş yapın ve sohbetler bölümüne girin. Android kullanıcısı iseniz eğer bu bölüme adım attığınızda ekranın sağ üstünde yer alan üç nokta sembolünü de göreceksiniz. Bu sembole tıklayıp ilgili pencereyi açabilirsiniz.

2. Sonrasında “Yeni toplu mesaj” butonuna tıklamanız gerekiyor ve bu sayede toplu mesaj ekranını da açmış olacaksınız. Yeni grup ile karıştırmamanızı tavsiye ediyoruz çünkü her iki ibare farklı alanlara yönlendirecektir.

3. Ios kullanıcıları için ise durum biraz daha farklı… Sohbet penceresi direkt karşınızda ve bu ekran üzerinden Toplu mesaj listeleri butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

4. Toplu mesaj gönderimi ile birlikte minimal bir megafon simgesi ile de karşı karşıya geliyoruz. Bu detay da toplu mesajı aktif hale getirdiğinizi onaylar niteliktedir.

5. Mesaj gönderimi yapılan kişilere herhangi bir bildirim ulaşmıyor, yani mesajın daha başka kimlere gönderildiği hakkında herhangi bir bilgi alamıyorlar ancak bu mesajın toplu bir mesaj olduğunu biliyorlar.

Toplu mesaj listesini düzenleme şansına da sahipsiniz ve kusursuz bir ayrıcalık olduğunu düşünüyoruz. Şu an için toplamda 256 kişiye aynı anda mesaj gönderme şansınız var. Bu gruba bir isim ya da sembol de ekleyebiliyorsunuz ve dilerseniz bu detayları düzenleyebilirsiniz.

256 kişiden fazla gönderim yapamıyorsunuz ve bunun için farklı bir grup oluşturmanız gerekiyor. Tek seferde ulaşabileceğiniz insan sayısı budur ve gayet de yeterli olduğunu düşünüyoruz. Özel günlerde ve etkinlik tarzı organizasyonlarda kusursuz bir ayrıcalık ve zamandan kazanmanıza da yardımcı olacaktır.

Toplu Mesaj Ücretli mi?

Whatsapp üzerinden gerçekleştireceğiniz herhangi bir eylem için ödeme yapmak durumunda değilsiniz. Toplu mesaj gönderimi için de ücret ödemiyorsunuz ancak biraz beklemek durumundasınız. Çok fazla insana mesaj gönderiyorsunuz ve bu da telefonlarınızın biraz zorlanmasına neden olacaktır. Birkaç dakika içerisinde gönderdiğiniz mesaj herkese iletilmiş olacaktır.

Whatsapp tarafından sunulan bu ayrıcalık, arkadaş grupları ile birlikte iş dünyası için de büyük bir öneme sahip. Tek tek kişi seçimi yapıp zaman kaybı yaşamak yerine göndermek istediğiniz mesajı saniyeler içerisinde farklı insanlara gönderebiliyorsunuz. Duyuru yapmak isteyen personel ve yönetici kadrosu için de büyük bir kolaylık olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu