Sosyal Medya

Whatsapp Web’den Çıkış Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarınızda da kullanabiliyorsunuz ve oturum ile ilgili sorunların nasıl çözüleceğini de bu yazıda bulacaksınız. Whatsapp web’den çıkış işleminden söz edeceğiz ve sizler de sorunsuz bir şekilde çıkış yapabileceksiniz.

Android telefon kullanıcısı iseniz eğer üç nokta simgesine dokunun ve hemen ardından whatsapp web’i seçerek devam edin. Açılan pencere üzerinden tüm cihazlardan çık simgesine dokunun. Bunu yaptığınız takdirde oturum kapatılmış olacak ve güvenlik sorunu da yaşanmayacaktır.

Whatsapp Web’den Çıkış Nasıl Yapılır?

Iphone kullanıcısı iseniz ayarlar sekmesi ile devam edin ve whatsapp web menüsüne geçiş yapın. Açılan ekranda tüm cihazlardan çık butonuna tıklayın ve oturumu sorunsuz bir şekilde kapatın. Whatsapp, güncellemeler ile birlikte çok daha kullanışlı ve tercih edilir bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Web desteği ile birlikte kullanım kolaylığı bir tık daha öne taşınıyor. Artık yalnızca cep telefonlarınızda değil, tabletlerinizde ve aynı zamanda bilgisayarlarınızda da bu uygulamadan en iyi şekilde faydalanabiliyorsunuz.

whatsapp-webden-cikis

Whatsapp web aktivite işlemi için ise qr kod okutma işlemini yapmanız gerekiyor. Bu arada Whatsapp uygulaması cep telefonlarınızda da açık olmalıdır. Aksi takdirde web kullanımı ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bunu ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz ve bilgisayar kullanıcıları için harika bir fırsat olduğunu da belirtmek gerekiyor. Whatsapp mobilde yer alan tüm özellikler Whatsapp web’de de mevcut ve dilediğiniz an kullanabiliyorsunuz.

Telefon Olmadan Whatsapp Web Kullanılabilir mi?

Böyle bir şey mümkün değil. Telefon ve bilgisayarlarınızı senkronize etmeniz gerekiyor ve zaten qr kod okutma işlemi de tam olarak buna karşılık geliyor. Telefonlarınızda Whatsapp açık olmak zorunda ve daha da önemlisi cihazların birbirine yakın durması gerekiyor. Aksi takdirde Whatsapp web kullanımı gibi bir durum söz konusu olmuyor.

İlerleyen yıllarda bu tür bir ayrıcalık sunulabilir mi bilmiyoruz ancak şimdilik bu şekilde bir kullanım söz konusu ve zaten Whatsapp kullanıcıları da bu durumdan memnun görünüyorlar. Whatsapp web ile birlikte bilgisayar başında olduğunuz anlarda da yazışmalarınızı sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Hatta klavye kullanımı sayesinde çok daha hızlı yazmak ve dosya gönderimini de yine aynı şekilde daha kolay bir şekilde yerine getirmek mümkün olacaktır. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de Whatsapp web kullanımı için adımlarınızı atabilirsiniz. Bilgisayar başında çalışan biri iseniz ve gün içerisinde iletişimi bu uygulama aracılığı ile sağlıyorsanız web desteğine ihtiyacınız olacaktır. Bu sayede hem işlerinizi yapabilecek hem de arkadaşlarınız ile sohbet etme şansı elde edeceksiniz. Bildirimler aynı anda hem web uygulamasına hem de cep telefonlarınıza geliyor ve tek rahatsız edici durum bu olacaktır. Bunun dışında herhangi bir eksi detay ya da olumsuzluk söz konusu değildir.

Whatsapp Web Ücretli mi?

Whatsapp, tamamen ücretsiz hizmet politikasından hiçbir zaman vazgeçiyor. Whatsapp web için de ödeme yapmak durumunda değilsiniz ve ücretsiz olarak hizmet alabiliyorsunuz. Whatsapp web’i bilgisayarlarınıza ya da tabletlerinize indirerek sizler de hemen şimdi kullanmaya başlayabilirsiniz. Emin olun büyük avantaj sağlıyor ve gün içerisinde sık sık telefonlarınızı elinize almaktan kurtuluyorsunuz. Bir tek tık ile uygulama bilgisayarlarınızda olacak ve dilediğiniz an sizler de arkadaşlarınız ile hızlı iletişim kurabileceksiniz.

Mobil uygulama ile birlikte yerine getirebileceğiniz tüm detayları web sürümü ile de yapabiliyor ve hatta daha hızlı hareket etme şansı elde ediyorsunuz. Hemen şimdi deneyebilir ve kısa süre içerisinde sizler de bağımlısı olabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu