Mobil

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemleri

WhatsApp’ta herhangi bir sebeple silinen mesajları geri getirmek birçoğumuz tarafından merak edilmektedir. Whatsapp silinen mesajları geri getirmek için önceden yedekleme yapmak önemli bir ayrıntı.

Whatsapp son dönemlerde en fazla kullanılan akıllı telefon uygulaması olarak açık ara bir şekilde birinciliği elinde bulundurmaktadır. Klasik telefonların mesaj uygulamalarından çok farklı olarak gerek internet üzerinden mesaj gönderebilmesi, gerek telefon numaraları ile entegre olabilmesi, gerek resim video gibi birçok medyayı kolaylıkla gönderme özelliği ile gönüllere taht kurmuş bir uygulamadır. Whatsapp’ın bir diğer özelliği ise mesajları kendi bünyesinde depolayarak bulundurmasıdır. Bu bağlamda herhangi bir şekilde mesajların silinmesi durumunda Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme de merak edilen bir sorudur.

WhatsApp Yedekleme Şart

Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirmek amacı ile birçok farklı ve kolay yol bulunsa da bunların birinci şartı olarak Whatsapp sohbet mesajları yedekleme özelliğinden faydalanmak ve sohbetleri yedeklemiş olmak gerekmektedir. Eğer yedekleme daha önceki dönemlerde yapıldıysa bir şekilde silinmiş olan mesajları geri getirmek için Android ve IOS işletim sistemli telefonlarda farklı metotlar uygulanarak mesajlara ulaşmak mümkündür. Eğer yedekleme yapılmadıysa Whatsapp mesajların yedeklerini kendi sunucusunda bulundurmadığı için maalesef geri yükleme yapma şansı bulunmamaktadır.

blank

WhatsApp Sohbet Geri Yükle Özelliği

Whatsapp silinip geri yüklendiği taktirde telefonda bulunan mesajlar maalesef silinmektedir. Aynı şekilde telefon değişikliğinde de bu silinme işlemi gerçekleşir. Bunu önlemek amacı ile sohbetin yedeğini almak gerekir. Whatsapp ayarlarında bulunan yedek alma özelliği sayesinde sohbetin yedeğini alabilirsiniz. Eğer yedek alındıysa Whatsapp tekrar yüklendiğinde otomatik olarak yedeklere ulaşacak ve size sohbetleri geri yüklemek için seçenek sunacaktır.

iCloud Ekstra Destek Veriyor

iPhone kullanıcıları için Whatsapp sohbet yedeğine ek olarak aynı zamanda bir de iCloud desteği bulunmaktadır. Whatsapp mesajlarınızı iCloud ile yedekleyerek daha sonra telefon değiştirmeniz halinde Apple kimliğiniz ile mesajlarınıza ulaşabilir ve yeni telefonunuza kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Eğer telefonunuz Whatsapp sohbetlerinden sildiğin bir fotoğrafa ulaşmak istiyorsanız da telefonun dosyalar özelliğinden Whatsapp klasörüne oradan da media ve Whatsapp images klasörlerine ulaşarak kaybettiğiniz fotoğrafı bulma şansı yakalayabilirsiniz. Whatsapp aldığı güncellemeler ile her geçen gün yeni bir özellik kazanmaktadır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu