Mobil

Whatsapp’ta Mesaj Silme Süresi Ne Kadar?

1.5 milyarı aşkın kullanıcıdan bahsediliyor… Whatsapp uygulaması, kısa süre içerisinde sayısız insana ulaştı ve bu başarıyı bizler de sizlerin huzurunda takdir ve tebrik etmek istiyoruz. Whatsapp’ta mesaj silme süresi sorusuna yanıt vermeden önce dilerseniz biraz bu uygulamayı konuşalım ve zaten sonrasında bu konuya da detaylı bir şekilde değineceğiz.

İşlevsel bir sohbet uygulaması olan ve ücretsiz olarak hizmet veren whatsapp, beklentilerinize birçok konuda yanıt veriyor. Arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyor ve internet bağlantınız aracılığı ile dosya gönderimini de çok daha kolay bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyorlar ve bu sayede işlevselliğini korumayı da başarıyor.

Bu özelliklerden bir tanesi de mesaj silme özelliği olarak biliniyor. Diyelim ki istemediğiniz bir mesaj gönderdiniz ve o mesaja bakakalmak yerine tek bir tık ile silme işlemini yapabiliyorsunuz. Geçmiş dönemde bu süre 1 saat 8 dakika 16 saniye olarak karşımıza çıkıyordu ve bu süre zarfında sizler de mesajı silebiliyordunuz. Bu süreyi aşlığınız takdirde ise sadece kendinizden silebiliyordunuz ve karşı taraf mesajı okuyabiliyordu.

Yeni dönemde ise bu süre uzatıldı ve kullanıcılar da bu durumdan fazlasıyla memnun görünüyorlar. 13 saat 8 dakika 16 saniye gibi bir değer söz konusu ve yeterli olduğunu düşünüyoruz. Sizler de bu süre zarfında mesaj silme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz ancak bu süreyi aştığınız takdirde sadece kendinizden silebileceksiniz.

blank

Whatsapp Mesajlarını Nasıl Silebilirim?

Sohbet penceresini açtıktan hemen sonra silmek istediğiniz mesaja basılı tutun ve karşınıza çıkacak seçenekler arasından sizler de herkesten sil butonunu kullanarak mesajı silebilirsiniz. Karşı taraf görüldü atmadan aceleci davranmanız gerekiyor, aksi takdirde mesajı okuduktan sonra silmenin pek de bir anlamı kalmayacaktır.

Bazen hata yapabiliyor ve aceleci davranıyoruz. Yanlış kişilere yanlış mesajlar atabiliriz ancak bunu engellemek ya da bu konuda hatamızı telafi etmek mümkün. Her zaman söylediğimiz gibi whatsapp gerçekten işlevsel bir uygulama ve bu tür özellikler ile birlikte taleplerimize daha kusursuz bir şekilde yanıt veriyor.

Sadece Benden Sil

Bu eylemi tercih ettiğiniz takdirde mesaj yalnızca sizlerin ekranından siliniyor ve karşı taraf mesajı okuyabiliyor. Aslında bu seçeneğin neden getirildiğini anlamak pek de mümkün değil ancak bir şeyler karıştırıyorsanız belki işinize yarayabilir. Sadece benden sil işlemini her daim yapabiliyorsunuz ve bununla ilgili bir süre kısıtlaması da yok.

Mesaj silmek isterseniz eğer ilgili mesaja basılı tutup seçenekleri kullanmanız yeterli olacaktır. Gayet basit ve saniyeler içerisinde bu işlemi yerine getirebilirsiniz.

Herkesten Sil

Bu seçenek en çok kullanacağınız seçeneklerden bir tanesidir. Tıkladığınız ve sildiğiniz takdirde mesajı hem siz hem de karşı taraf göremeyecektir. Eğer hatalı bir mesaj gönderdiğinizi düşünüyorsanız ya da sonradan pişman olduysanız bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Whatsapp, işlevsel bir uygulama ve sunduğu özellikler ile birlikte kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Güncellemeler ile birlikte çok daha kusursuz bir hal aldığını da belirtmek isteriz ve bu avantajlardan sizler de ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. Uygulama içi ödeme gibi bir durum da söz konusu değil ve kısa süre içerisinde bu kadar çok insana ulaşmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesi de budur.

Sohbet edebiliyor, görüntülü konuşabiliyor, dosya gönderimi yapabiliyorsunuz ve tüm bunlar için tek bir kuruş bile ödemiyorsunuz. Henüz bu uygulamaya sahip değilseniz indirmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu