Sosyal Medya

Whatsapp’ta Katalog Oluşturma ve Gönderme

Whatsapp uygulaması, kullanıcılarına çok sayıda avantaj sunuyor ve katalog da bunlardan bir tanesidir. Whatsapp’ta katalog oluşturma ve gönderme işleminin nasıl yapılacağını siz değerli uygulama sahipleri ile de detaylı bir şekilde paylaşmaya çalışacağız. Kullanımı gayet basit bir uygulama ve sunduğu avantajlara baktığımızda rakiplerinin bir adım önünde yer almasının gayet normal olduğunu da daha iyi anlıyoruz.

Whatsapp’ta Katalog Oluşturma

  • Whatsapp business uygulamasını açarak ilk adımı atabilirsiniz.
  • Ayarlar sekmesini açalım ve işletme araçları seçeneğini aktif hale getirelim.
  • Katalog seçeneğini kullanıyoruz ve hemen ardından katalog ekle butonuna basıyoruz.
  • Açılan sayfa üzerinden gerekli eklemeleri yapabilir ve hatta dilerseniz fiyat girişi de yapabilirsiniz. Ürün hakkında ilgili detayları ekleme şansına sahipsiniz ve dijital dünya için özel bir katalog hazırlamış oluyorsunuz.
  • Hazırladığınız kataloğu kaydetmek için ise kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Şimdi dilerseniz hazırlamış olduğunuz bu çalışmayı nasıl paylaşabileceğinizi ve nasıl gönderebileceğinizi de detaylı bir şekilde inceleyelim ve soru işaretlerini ortadan kaldırmış olalım.

Whatsapp’ta Katalog Gönderme İşlemi:

  • Sohbet ekranında + sembolünü görüyor olmalısınız. Bu butona tıklayalım ve hemen ardından göndermek istediğiniz kataloğu belirleyip ekleyin.
  • Katalog gönderme işlemi bu kadar basit ve dilediğiniz arkadaşınıza bir tek tık ile gönderebiliyorsunuz.

İşletmeler için Önemli Bir Fırsat

Whatsapp, yalnızca bireysel kullanıcılara hitap etmiyor. Ticari kullanım ve işletme tercihleri için de önemli bir araç ve katalog hizmetinin bu konuda ne kadar önemli olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Sizler de şirketinize ait herhangi bir ürün için katalog hazırlayabilir ve o ürüne dair tüm detayları da bu katalog ile birlikte dijital olarak iletebilirsiniz.

Reel dünyada hazırladığınız kataloglar ile büyük benzerlik gösteriyor ve hatta hazırlaması çok daha kolay diyebiliriz. Eğer bir işletme sahibi iseniz ve görüşmelerinizi dijital mecralar üzerinden yapıyorsanız bu hizmetten sizler de en iyi şekilde faydalanabilir ve ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Whatsapp gibi uygulamaları popüler ve tercih edilir hale getiren önemli unsurlardan bir tanesi de budur. Geniş kitlelere hitap ediyor ve firmalar için de büyük kolaylık sunuyorlar. Her geçen gün kendini biraz daha geliştiren ve güncellemeler ile birlikte daha iyi bir seviyeye ulaşan Whatsapp, sizler için de daha kullanışlı bir hal alacaktır.

Katalog Oluşturmak Tamamen Ücretsiz

Whatsapp üzerinden yapacağınız birçok işlemde ödeme yapmıyorsunuz. Katalog oluşturmak ve yine oluşturduğunuz bu ürünleri karşı tarafa göndermek için de herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmayacaktır. Böylesine güzel bir fırsat sundukları için bir adım daha önde yer almayı fazlasıyla hak ediyorlar. Ürün tanıtımı ve reklam çalışmaları için sizler de Whatsapp uygulamasını kullanabilir ve ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

Az önce de dile getirdiğimiz gibi katalog oluşturmak gayet basit ve dilediğiniz sayıda kataloğu bir tek tık ile karşı tarafa daha hızlı bir şekilde gönderebiliyorsunuz. Yüz yüze görüşme ya da iletişim kurma şansınız yoksa eğer dijital mecraları kullanmak kesinlikle daha sağlıklı ve daha doğru olacaktır. Üstelik hızlı ve güvenilir olduğunu da unutmamak gerekiyor. Eğer kullanıcı yorumlarına göz atacak olursanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak ve bizimle benzer düşüncelere sahip olacaksınız. Yeni dönemde bu özelliğin daha fazla insan tarafından daha sık tercih edileceğini düşünüyoruz. Hem kolay hem hızlı hem de daha güvenilir olduğu için bir tık daha öne taşınıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu